Szentes

2 millió adóforint fölé emelkedik Szabó Zoltán Ferenc fizetése, Kiss Csaba illetményét is megemelik – Szerinted megérdemlik a havi több mint 4 millió forintos fizetést?

Június 26-án ülésezik Szentes város képviselő-testülete, ahol a napirendek között szerepel a polgármester és az alpolgármester tiszteletdíjának emelése. Ha a testület megszavazza, Szabó Zoltán Ferenc polgármester és Kiss Csaba alpolgármester fizetése évente mintegy 50 millió forintjába kerül az adófizetőknek! 

Mint korábban megírtuk, Szabó Zoltán Ferenc 2025. áprilisáig 40 embert zavart el az önkormányzati intézményekből, forráshiányra hivatkozva. 40 család megélhetésének biztonsága került veszélybe egyik napról a másikra. Előtte megemelte a helyi adókat. A szentesieknek többet kell befizetnie adó címszó alatt a város kasszájába. Úgy látszik megvan a helye… A JÖSZ képviselői hallgattak. Ugyan úgy, mint amikor tavaly ősszel megszavazták a helyi adók emelését, valamint a szentesi polgármester és alpolgármester havi juttatásának emelését. 

A határozati javaslat szerint 2025. július 01. napjától Szabó Zoltán Ferenc illetménye 2.002.100,- Ft-ra emelkedik, ami mellé költségtérítést is kap a városi adófizetőktől, 300.315,- Ft. összegben.

Az alpolgármester, Kiss Csaba sem panaszkodhat, 2025. július 01. napjától 1.601.700,- Ft-tal rövidíti meg a városi kasszát, költségtérítése pedig 240.255,- Ft.

Mi történt kirúgások óta? Lett pénz? Erre már telik? Vagy iskolai végzettséghez kötik? Nem…! Mit tett Szabó Zoltán Ferenc és Kiss Csaba tavaly óta Szentesért? Ön szerint megérdemlik a város vezetői a fizetésemelést? Megdolgoztak érte?



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Elhunyt Hegedűs János, a Szentesi Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola egykori tanára

cs3-szerkeszto

Országos elismerés: két díjat nyert a szentesi technikum diákja

cs3-szerkeszto

Lezárult egy korszak: 28 év után búcsúzik a Parlamenttől Farkas Sándor

cs3-szerkeszto

Díjeső és ünneplés a Hunor Bálon – elismerték a 2025-ös év legjobb dolgozóit

cs3-szerkeszto

Nemzetközi siker Zentán – szentesi diákok a fogyasztóvédelem élvonalában

cs3-szerkeszto

Szabó István: Na, most van szükség a józan észre! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Tbilisziben döntött országos csúcsokat a szentesi Sztanó György

cs3-szerkeszto

Cs3.hu Podcast – Szabó István: Nem showműsorra, hanem munkára van szükség + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Diáksikerek a Horváth Mihály Gimnáziumban: eldőlt, kik jutottak az SZTE Juniorok Viadala döntőjébe

cs3-szerkeszto