Belföld

Már több mint 130 ezer autó jár új rendszámmal

Már több mint 130 ezer autó jár új rendszámmal – közölte a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) Facebook-oldalán szombaton.

    A bejegyezésben felidézik, hogy az újonnan forgalomba helyezett gépjárművek Magyarországon július elsejétől kapnak négy betűből és három számból álló hatósági jelzést.
    Az új rendszámmal rendelkező autók száma az elmúlt egy hónapban több mint 30 ezerrel nőtt, és meghaladja a 130 ezret. A címeres rendszámtáblák több mint kétharmadát személygépjárművekre szerelték fel, amelyekből jelenleg több mint 95 ezer fut az utakon – írták.
    Közlésük szerint az újonnan forgalomba helyezett, zöld rendszámos járművek száma mostanra már 6500 felett van.
    Beszámoltak arról is, hogy az egyénileg választott vagy egyedileg rendelt jelzések iránti érdeklődés októberben tovább csökkent. Az elmúlt hónapban valamivel 250 alatt maradt az igénylések száma, az országosan mintegy 1500 forgalomban lévő, egyedi rendszám nagyobb részét még júliusban adták ki.
    A bejegyzésben kitértek arra, hogy az új autók számának növekedési aránya az elmúlt hónapokhoz képest nem változott. Az eddigi adatokat egy teljes évre vetítve közel 400 ezer lenne az új gépjárművek száma. Ez meghaladja a tavalyi és tavalyelőtti 310-315 ezres darabszámot, és felülmúlja a 2019-eset, amikor 385 ezer új gépjármű állt forgalomba.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Politico: Semmilyen megállapodás nem született az uniós források kifizetéséről

cs3-szerkeszto

A Családi büszkeség menetével válaszol a Pride-ra a Mi Hazánk

cs3-szerkeszto

A Magyar Orvosi Kamara elnöke szerint kórházbezárásokra van szükség

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: a kormány egyetlen lépést se tegyen a háborúpárti Európa irányába!

cs3-szerkeszto

Májer Sándor: a falugyűlésein sem ezt ígérte, hanem egy tisztességes politizálást

cs3-szerkeszto

Jobban viselkedik egy hatéves gyermek, ha drogot kap?

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Jövök!

cs3-szerkeszto

Igazi strandidő jön: közel 30 fok és napsütés vár ránk a pünkösdi hétvégén

cs3-szerkeszto

Vonattal, lóháton és gyalogosan is mennek a zarándokok Csíksomlyóra, medvehajtást is tartottak a helyszínen

cs3-szerkeszto