Belföld

Folytatódik az enyhe idő

Portrait of beautiful young woman holding hot drink: a cup of tea in urban cafe

A hét második felében folytatódik az enyhe idő, a legmagasabb nappali hőmérséklet 5 és 12 fok között alakul, északkeleten lesz ködösebb, felhősebb és hűvösebb. A hajnali órákban mínusz 2 és plusz 5 Celsius-fok körüli hőmérséklet várható, érdemi csapadék nem valószínű – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

    Pénteken az ország nagy részén többórás napsütésben lesz részünk, inkább csak átmeneti jelleggel növekedhet meg jobban a felhőzet. Az ország nagy részén nem várható csapadék, de napközben néhol szemerkélő eső nem zárható ki, estefelé pedig északkeleten alakulhat ki egy-egy zápor. A néhol még élénk északi, északkeleti szél egyre nagyobb területen délire, délnyugatira fordul, és mérséklődik. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 7 és 12 fok között várható, de északkeleten néhol egy-két fokkal hűvösebb maradhat az idő.
    Szombaton gyengén és erősen felhős területek egyaránt előfordulnak, utóbbi délnyugaton kisebb, északkeleten nagyobb területeket érintően, másutt több-kevesebb napsütés is várható. Ködfoltok is lehetnek. Helyenként előfordulhat szitálás, a nap első felében az északkeleti országrészben gyenge eső is. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet mínusz 2 és plusz 5, a legmagasabb nappali hőmérséklet 5 és 11 fok között alakul.
    Vasárnap napközben a köd zsugorodik, a réteg- és a változó vastagságú magasabb szintű felhőzet mellett hosszabb napsütés a déli, délnyugati országrészben valószínű. Számottevő mennyiségű csapadék nem várható, de előfordulhat szitálás, a nap második felében északon, északkeleten gyenge eső is. A déli, délkeleti szél sokfelé megerősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet mínusz 3 és plusz 5, a legmagasabb nappali hőmérséklet általában 7 és 12 fok között alakul, de északkeleten 4, 6, délnyugaton 13, 14 fokot is mérhetnek.

A kiemelt kép illusztráció/Envato Elements

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor megölésére készült egy férfi, már letartóztatták

cs3_szerk2

Lassabban haladnak, de értünk dolgoznak: vigyázzunk a földeken dolgozókra!

cs3_szerk2

Megjelent a falusi templomok felújítását biztosító kormányhatározat

cs3_szerk2

Vízbe fulladt egy hatéves kislány a Palatinus strandon

cs3_szerk2

Megvan az új időpont, mutatjuk, mikor indulhatnak Kapu Tiborék az űrbe

cs3_szerk2

Újabb tűz a Silvanus Hotelben – ismét lángra kapott az ikonikus szálloda

cs3_szerk2

Kormánypárti politikusokat akart gyilkolni a Tisza Párt embere + VIDEÓ!

cs3_szerk2

Nagy Márton: a patikák érvényesítik az önkéntes árkorlátozást

cs3_szerk2

Magyarországi iskolák felrobbantásával fenyegetőzött egy 16 éves ukrán menekült

cs3_szerk2