Belföld

A jövő héten többször várható csapadék

Fresh grass with dew drops close up

A jövő héten többször várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-nek.

    Hétfőn délelőtt elsősorban a nyugati országrészben lesz több a felhőzet, másutt sok napsütés várható, de a délutáni órákban már keletebbre is megnövekszik a gomoly-, illetve fátyolfelhőzet. Délutántól nyugat felől elszórtan valószínű zápor, zivatar. Éjfélig nagyjából a Duna vonaláig juthat el a csapadékzóna. A leghidegebb órákban 1-10 fok lesz, de a fagyzugos tájakon gyenge fagy továbbra is előfordulhat. Napközben 19-25 fokig melegszik a levegő.
    Kedden a több-kevesebb napsütés mellett elszórtan várható zápor, zivatar. A szél sokfelé megélénkül, azonban zivatarok környezetében erős vagy viharos széllökések is előfordulhatnak. A minimumhőmérséklet általában 6-13, a maximum 21-26 fok között alakul.
    Szerdán több helyen valószínű zápor, zivatar. A szél megélénkül, helyenként megerősödik, zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 8-14, a legmagasabb 18-25 fok között valószínű.
    Csütörtökön a több-kevesebb napsütés mellett elszórtan alakulhat ki zápor, zivatar. A szél élénk vagy erős lesz, zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek. A minimumhőmérséklet 7-13, a maximumhőmérséklet 19-24 fok között várható.
    Pénteken, május elsején inkább csak rövidebb időszakokra süt ki a nap, több helyen valószínű zápor, zivatar. Többfelé a szél is erős lesz. A leghidegebb órákban 8-15 fok lesz. Napközben 14-23 fokig melegszik a levegő, a keleti, délkeleti országrészben lesz a melegebb.
    Szombaton szórványosan valószínű záporeső, eleinte azonban keleten még egy-egy zivatar is előfordulhat. A szél többfelé erős lesz. A minimumhőmérséklet 5-13, a maximum 15-21 fok között valószínű.
    Vasárnap már napos időre van kilátás. Csak helyenként fordulhat elő egy-egy zápor. Többfelé viszont továbbra is erős lesz a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 3-12, a legmagasabb 15-21 fok között alakul – olvasható az előrejelzésben.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Megalakult a Béketanács, Trump kemény vezetőnek nevezte Orbán Viktort

cs3-szerkeszto

Gulyás Gergely: Magyarországnak azon országok között a helye, amelyek békét akarnak

cs3-szerkeszto

Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek

cs3-szerkeszto

Rendkívüli bejelentést tett Orbán Viktor, óriási segítséget kaptak a magyar családok!

cs3-szerkeszto

A szentesi ezred katonái is segítenek a hidegben: az otthon melegét szállítják oda, ahol a legnagyobb szükség van rá + FOTÓK + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Kiderült, hogy mennyit kell fizetni a Béketanácsban, ismét felsült a szentesi baloldal

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: nem elég kimaradni a háborúból, ki kell maradnunk a háború finanszírozásából is

cs3-szerkeszto

Ismét gazdagszik Magyarország: a Mol megvásárolja a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban lévő orosz tulajdonrészt

cs3-szerkeszto