Október 4-én hatalmas bulival készülnek a Krimóban, két olyan zenekar érkezik, akik külön-külön is felrobbantják a színpadot, együtt pedig…
A Bohemian Betyars 2009-ben alakult. Az önmagukat speed-folk freak-punknak nevező együttes zenéje egy új, izgalmas keverékké állt össze: a zúzós punkot, pattogó skát, sodró pszichedéliát vagy éppen a melodikus témáikat fűszerezték magyar, balkáni és cigány dallamokkal. 2016-ban a Bohemian Betyars nyerte meg a Nagy-Szín-Pad című „tehetségmutató” versenyt.
Parno Graszt cigány népzenei együttes Paszabból. A zenekar autentikus cigányzenét játszik.
A Parno Graszt lovári fogalom, jelentése ’fehér ló’ (a fehér szín a tisztaság jelképe, a ló a szabadságé). A Parno Graszt együttest 1987-ben alapították. Úgy magyarul, mint lovári nyelven énekelnek, egy dalon belül is cserélik a nyelvet, vagy egyszerre énekelnek mindkét nyelven. A zenekar alapfelállása szűken tíz tag, de zenélnek húszan is; a zenekar mellett néha egy tíztagú tánccsoport is szerepel. A zenekar a zenei gyökereit a közvetlen környezetben gyűjtötte a szabolcs-szatmári Paszabról és környékéről, a zenekar a mai napig itt él, távol a nagyvárosok zajától és gyorsan múló divatjától. Zenéjük így őrizhette meg ősi, eleven karakterét, a zenekar pedig őszinte, közvetlen természetét. A svájci zenei szakfolyóirat, a Vibrations 2005-ben a Parno Grasztot a tíz legjobb zenekar közé sorolta.
A „Már nem szédülök” című dalukkal 2016-ban az Eurovíziós Dalfesztivál magyarországi előválogatójának a döntősei voltak.
Jegyek ITT!
- Hirdetés -