Április 26-án Pusztaszeren a Sportcsarnokban a Magyar Turisztikai és Területfejlesztési Egyesület a Pedagógusok a Tehetséges Gyermekekért Egyesülettel közösen tartotta meg kiállításmegnyitóját.
Az esemény két témakört, azaz két hungarikumot ölelt fel: az egyik az Aggteleki-karszt barlangrendszere, míg a másik a bükkaljai kőkultúra és a kaptárkövek világa. A helyi és környékbeli tanulókból álló ifjú közönség a két hungarikumról a kiállított anyagból, és a kihelyezett nyomtatott kiadványokból számtalan az alföldi emberek számára különösképpen érdekes információhoz juthatott.
A megnyitón résztvevők érdekfeszítő rövid előadásokat hallhattak a két bemutatott hungarikumról. A rendezvényt a Por Zenekar színvonalas közreműködése gazdagította. A klasszikus magyarnótát amely szintén hungarikum, játékos daltanítás formájában igyekeztek megszerettetni a résztvevő gyermekekkel.
Ezt követően a nebulók vetélkedőn mérettették meg magukat, melynek témája természetesen a hungarikumokhoz kapcsolódott. A vetélkedőt táncház követte, ahol szintén egy újabb hungarikum, a táncház módszer mint a szellemi – kulturális örökség átörökítésének magyar modellje került népszerűsítésre. A táncházat a helyi általános iskola pedagógusai vezették. A szellemi vetélkedőn a három legjobb eredményt elért versenyző hazánk nevezetességeit bemutató könyvet kapott ajándékba.
Az ünnepélyes eredményhirdetést gasztronómiai jellegű hungarikumokból összeállított szeretetvendégség követte. A pusztaszeri kiállításmegnyitó az Agrárminisztérium támogatásával valósult meg egy utazó kiállítás ötödik állomásaként.
- Hirdetés -