Sport

A Honvéd legyőzésével bajnok az FTC

A Ferencváros kedden a kupagyőztes Budapest Honvéd vendégeként aratott 2-0-s győzelmével megvédte bajnoki címét a labdarúgó OTP Bank Ligában.

    A 31. elsőségüket ünneplő zöld-fehérek góljait Miha Blazic és Michal Skvarka szerezte a második félidő elején.
    A magyar élvonalban tíz év után volt ismét címvédés, egy évtizede a Debrecennek sikerült ez a bravúr.

    OTP Bank Liga, 30. forduló:
Budapest Honvéd FC-Ferencvárosi TC 0-2 (0-0)
——————————————–
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 876 néző, v.: Andó-Szabó
    gólszerzők: Blazic (48.), Skvarka (53.)
    sárga lap: Mezghrani (29.), Irimiás (82.), illetve Csonka (14.), Vécsei (22.), Blazic (67.)

    Budapest Honvéd:
    —————-
Tujvel – Batik, Kamber (Cipf, 64.), Lovric – Mezghrani, Szendrei (Irimiás, 79.), Hidi, Gazdag (Moutari, 64.), Uzoma – Ugrai (László, 79.), Kesztyűs (Nagy G., 64.)

    Ferencvárosi TC:
    —————-
Gróf – Botka, Blazic (Frimpong, 69.), Otigba, Civic (Lovrencsics, 78.) – Csonka (Sigér, 69.), Vécsei (Haratin, 78.) – Zubkov (Isael, 69.), Skvarka, Heister – Boli

    Alaposan átformált csapatot állított össze kezdőként Szerhij Rebrov: a vendégek vezetőedzője stabil alapemberei közül hatot a kispadra ültetett. Az összecsapás jó iramban kezdődött, amely során a Honvéd volt agilisabb, lendülete azonban húsz percig tartott ki. Akkor visszafogottabb lett a tempó, a Ferencváros pedig átvette a kezdeményezést, fölényét a szünetig meg is tudta tartani. Az első félidőben nem volt kaput eltaláló lövés.
    Zubkov kihagyott óriási helyzete vezette fel a második játékrészt, majd a 48. percben szöglet után Blazic fejjel juttatta vezetéshez a vendégeket, akik öt perccel később egy kontra végén növelték az előnyüket. A hátralévő időben a házigazdák kezdeményeztek többet, de kevés veszélyt jelentettek Gróf kapujára, így végül még szépíteniük sem sikerült.
    Az FTC 24 év után tudott ismét egymást követő két idényben aranyérmes lenni.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Mindszenti elnöke lett a hódmezővásárhelyi fociklubnak

cs3_szerk2

Ausztrál Nagydíj – Norris nyerte a kaotikus idénynyitót

cs3_szerk2

Régiós Amatőr és Utánpótlás Teqball Kupa lesz Csongrádon

cs3_szerk2

Katus Attila és JoerJunior mellett több százezer forintnyi nyeremény is várja a II. ÁGOTA® Futás résztvevőit

cs3_szerk2

Szentesi úszósikerek a fővárosban

cs3_szerk2

Aranyérmesek a szentesi Pollák focistái

cs3_szerk2

70 egyéni csúccsal kezdte az évet a szentesi Four Diamonds 

cs3_szerk2

Újonc szentesi úszók arattak Vásárhelyen

cs3_szerk2

A 4. helyen végeztek Topsi Bálinték a papi futsal Eb-n

cs3_szerk2