A Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ „Innováció a tehetséggondozásban” címmel egy hetes programsorozatot indított el, amelynek a nyitónapjára 2025. március 24. napján került sor.
A Németh László Gimnázium, Általános Iskolában délelőtt plenáris ülésen közel 100 iskolai igazgató, igazgatóhelyettes és érdeklődő számára szakmai előadás keretében a köznevelés aktualitásairól tartott tájékoztatást dr. Balatoni Katalin helyettes-államtitkár asszony, Péterffy Balázs a Klebelsberg Központ szakmai elnökhelyettese és Horváth Péter a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke.
A plenáris ülés záróelőadásaként Kovács Attila, a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum Szentesi Pollák Antal Technikum igazgatója ismertette a robotika oktatásban betöltött jelenlegi és várható jövőbeli szerepét. A délután folyamán a Németh László Gimnázium, Általános Iskola rendhagyó laborfoglalkozással várta az érdeklődőket majd 14 órától interaktív workshopok keretében szélesíthették ismereteiket a jelentkező pedagógusok az alábbi témakörök szerint:
- AI technológia az iskolákban – előadó: dr. Majó-Petri Zoltán,
- Boldogságóra hatása az iskolákban – előadó: Veres-Lukács Lilla
- Robotika alkalmazása a gyakorlatban – előadó: Bánfi János
- Aktív Iskola nemcsak testnevelés órán – előadók: Vincze József, Tóth Olivér, Forrás Imre
- Tehetséggondozás kihívásai pedagógus és tanulói szemszögből a pszichológus tapasztalatai alapján – előadó: Dr. Szentkereszty Kinga Emese
- Zenepedagógiai és élménytanítás – előadó: Szabó Norbert
- Környezettudatosság tanórán és tanórán kívül – előadó: Iván Zsuzsanna
- Innovációk, tehetséggondozás tanórai keretek között alsó tagozaton – előadó: Dezső Ágnes, Török Ágnes Andrea
A worshopokra összesen 240 fő pedagógus regisztrált, amely mutatja a rendezvény népszerűségét. A nyitónapot követően a tankerületi központ intézményeiben – az iskolák által meghirdetett közel 100 foglalkozáson – a pedagógusok általános iskolákban, gimnáziumokban, kollégiumban, alapfokú művészeti iskolákban és egységes gyógypedagógiai intézményben egymás számára tartanak nyílt órákat, foglalkozásokat, ahol megismerhetik az intézmények jó gyakorlatait, saját innovációit közös tudásmegosztás keretében.”
- Hirdetés -