Csongrád

A világháborús áldozatokra emlékeztek Csongrádon

Az első és második világháborúban elesett hőseire emlékezett Csongrád városa szerdán. Mindenszentek napjához kötődően koszorúkat helyeztek el a város több pontján álló emlékműveknél.

A megemlékezések sora a Szentháromság téri parkban lévő I. világháború áldozatainak emlékére állított szobornál kezdődött. Az emlékművet 1923-ban avatták, és 174 hősi halottnak állít emléket. A megemlékezők a II. világháborús emlékműnél, a Dózsa György téri parkban is elhelyezték koszorúikat, mécseseiket. Az 1992-ben elkészült alkotást 987 csongrádi katonahős neve borít. Az emlékmű Lantos Györgyi, Máté István és Tóth Béla csongrádi szobrászművészek közös alkotása. Máté Attila alpolgármester, Dr. Barcsi Judit aljegyző, a képviselőtestület tagjai, az oktatási intézmények képviselői, a civil szervezetek és pártok tagjai, valamint az MH II. Rákóczi Ferenc 14. Műszaki Ezred katonái végül a temetőbe vonultak, ahol szintén fejet hajtottak az elhunytak tiszteletére, a magyar hősi halottak emlékműve előtt.  

Máté Attila alpolgármester elmondta, hogy kötelességének tartja, hogy ápolják a hősi halottak emlékét. Az utókornak továbbadva a történelem képkockáit fent tudják tartani a hősök neveit, cselekedeteit. Kiemelte, minden évben megemlékeznek a hősi halottakra, megadva ezzel a méltó tiszteletet azoknak, akik életüket adták a hazáért. 



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Csongrádon tart bulit Pogány Induló

cs3_szerk2

Pásztoróra a csongrádi erdőben – megjelentek a tavasz első hírnökei

cs3_szerk2

A csongrádi Dianaban tartott előadást az Oppenheimer sztárjának felesége

cs3_szerk2

Figyelem! Őzike szaladgál Csongrád utcáin

cs3_szerk2

A Grand Prix Gelato-n kóstolták a csongrádi Csabi Cukrászda csokoládé fagyiját

cs3_szerk2

Ötödik alkalommal rendezik meg Csongrádon a szabadtéri Passió-t

cs3_szerk2

Üdülőtulajdonosoknak hirdettek fórumot a Körös-torokban

cs3_szerk2

Olvasónk jelenti: Baleset Csongrádon, villanyoszlopnak hajtott egy furgon

cs3_szerk2

Nem vártak tovább – saját kezükbe vették a megoldást Csongrádon

cs3_szerk2