Tokió 2020

Döntetlen az olaszokkal, harmadik csoportjában a férfi vízilabda-válogatott

Az Európa-bajnok magyar válogatott 5-5-ös döntetlent játszott a világbajnok és öt éve Rióban bronzérmes olasz csapattal a tokiói olimpia férfi vízilabdatornáján hétfőn, így a harmadik helyen végez az A csoportban.

Märcz Tamás együttese a negyeddöntőben így vagy a spanyolokkal, vagy a horvátokkal találkozik majd szerdán.

Férfi vízilabda, A csoport, 5. (utolsó) forduló:
Magyarország-Olaszország 5-5 (2-1, 2-1, 1-1, 0-2)
————————————————-
Tacumi Vízilabdaközpont, zárt kapus
    gólszerzők: Varga 3, Jansik, Angyal 1-1, illetve Figlioli 2, Echenique, Aicardi, Di Fulvio 1-1
    gól/ötméteres: 0/0, illetve 1/1
    gól/emberelőny: 2/13, illetve 3/11

Magyarország:
    ————-
Nagy – Manhercz, Vámos, Jansik, Erdélyi, Varga, Mezei – cserék: Angyal, Zalánki, Hosnyánszky, Pásztor, Hárai

Olaszország:
    —————–
Del Lungo – Di Fulvio, Presciutti, Velotto, Renzuto, Aicardi, Dolce – cserék: Luongo, Figlioli, Echenique, Figari, Bodegas

A ráúszásnál az olaszok vitték el a labdát, első akciójuk azonban kudarcba fulladt. Ezután sokáig érintetlenek maradtak a hálók, csaknem három perc elteltével pedig Jansik törte meg a gólcsendet. Az ellenfél a következő támadásából egyenlített, aztán a magyarok csapatkapitánya, Varga Dénes dobott bombagólt távolról. A negyed végén az olaszok “elszórakoztak” egy emberelőnyös lehetőséget, így maradt az egygólos magyar előny.
    A második felvonás elején megint a rivális vezethetett elsőként támadást, amely még nem végződött góllal, de egy kimaradt magyar helyzet után már betaláltak az olaszok. Az ellenakcióból Varga volt ismét eredményes, aztán percekig újfent sikertelenek voltak a próbálkozások. Märcz Tamás a játékrész utolsó másfél perce előtt időt kért, Varga harmadik találatával pedig kétgólosra duzzadt a magyar előny, amely a nagyszünetig meg is maradt.
    A harmadik negyed első két és fél perce gól nélkül telt el, majd az olasz kapitány kért időt. A következő akció során ötmétereshez jutottak az olaszok, ennek értékesítésével egy gólra jöttek fel. A vízben hatalmas taktikai, valamint kemény fizikális csata zajlott, de Angyal két másodperccel a dudaszó előtt vissza tudta állítani a kétgólos különbséget.
    A záró játékrész olasz góllal indult, aztán a végig kiváló formában védő Nagy Viktor bravúrjai segítették ki a válogatottat. Märcz Tamás négy és fél perccel a lefújás előtt időt kért, amely után nem sikerült betalálni, a másik oldalon pedig előbb a kapufán csattant egy olasz lövés, majd a következő próbálkozás mellé ment. Másfél perc volt hátra, amikor az olaszok kértek időt, és a következő akcióból ki is tudtak egyenlíteni. Az utolsó másodpercekben már nem történt változás, maradt a döntetlen.