Tokió 2020

Negyeddöntőben a női kézilabda-válogatott

A mieink abban a tudatban léphettek pályára, hogy ha nyernek, a rossz rajt ellenére bejutnak a negyeddöntőbe. A svédek számára nem volt tét, biztos csoportelsőként várták az összecsapást.
    Elek Gábor szövetségi kapitány együttese jól kezdett, Bíró Blanka két hétméterest is hárított, így állandósult a 2-3 gólos előny, amely később még tovább is nőtt (10-6). Aztán 13-10-es magyar vezetésnél időt kértek a svédek, és ettől olyan lendületbe jöttek, hogy sikerült fordítaniuk. Ebben a szakaszban a korábbinál sokkal keményebben védekezett az északi alakulat, nehéz volt lövőhelyzetbe kerülni, a lefordulásokból pedig jöttek a svéd gólok. A szünet előtti hajrában emberelőnyben egyenlítettek a magyarok, így 15-15-nél jött a szünet.

Tokió, 2021. augusztus 2. A svéd Jamina Roberts (b), valamint a magyar Klujber Katrin (k) és Vámos Petra a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia női kézilabda-bajnokságának B csoportjában játszott Magyarország – Svédország mérkőzésen a Jojogi Nemzeti Sportcsarnokban 2021. augusztus 2-án. MTI/Illyés Tibor

A második félidő hat magyar góllal és Vámos kimaradt hetesével indult, ráadásul Lukács ziccerből a felső lécre emelt. A svédek sok hibája miatt ismét az Elek-együttes akarata érvényesült, és 19-15-nél időt kért a rivális, de ez ezúttal nem hozott sok változást. A svédek 12 percig képtelen voltak gólt szerezni, 21-15 után voltak ismét eredményesek. Ahogy megtorpant a csapat, a kapitány 22-19-nél időt kért. Háfra egészpályás üres kapus kísérlete mellé szállt, így a folytatásban is bátran próbálkoztak a svédek kapus lehozatallal.
    Tomori végleges kiállításával a 49. percben kidőlt a védelem oszlopa, de 23-20-as állásról Zácsik révén a magyarok mozdultak el. A svédek újabb tízperces gólcsenden voltak túl, így az utolsó öt perc 24-21-ről kezdődött. A skandinávok időkéréssel hangoltak a hajrára, de nem volt esélyük fordítani, mert a magyar csapat ekkor stabilan védekezett.

Eredmények:
    nők, 5. (utolsó) forduló:
    B csoport:
Magyarország-Svédország 26-23 (15-15)
————————————-
gól: Márton 4, Háfra 4, Lukács 4, Klujber 4/2, Szöllősi-Zácsik 4/1, Vámos 3, Tomori 2, Helembai 1, illetve Carlson 5, Hagman 5, Roberts 4, Hansson 3, Westberg 3/3, Strömberg 1, Dano 1, Thorleifsdottir 1
    lövések/gólok: 45/26, illetve 45/23
    gólok hétméteresből: 6/3, illetve 5/3
    kiállítások: 2, illetve 10 perc