Belföld

Csütörtökön hozzák nyilvánosságra a pótfelvételi ponthatárokat

Living the university life

Csütörtökön, a délutáni órákban teszik közzé az idei felsőoktatási pótfelvételi eljárás ponthatárait, amelyeket először a felvi.hu oldalon lehet majd böngészni.

A felvi.hu oldalon közzétett tájékoztató szerint az eredmények az E-felvételiben is elérhetők lesznek, akik pedig a jelentkezéskor megadták a mobilszámukat, SMS-t is kapnak az eredményekről.

A 2020. évi általános felsőoktatási felvételi eljárásban már meghirdetett képzések esetében a pótfelvételi ponthatára nem lehet alacsonyabb a július 23-án meghatározottnál.

A ponthatár egyetlen képzés esetében sem lehet alacsonyabb a jogszabályi minimumnál: alap- és osztatlan képzés esetén 280, felsőfokú szakképzés esetén 240, mesterképzés esetén pedig 50 pontnál.
A besorolási határozatok legkésőbb augusztus 28-tól tölthetők majd le az E-felvételiből.

A pótfelvételi során csak egy képzést lehetett megjelölni, valamint csak azok jelentkezhettek, akiket egyetlen általuk megjelölt képzésre sem vettek fel a július 23-án zárult általános eljárásban, vagy idén egyáltalán nem is jelentkeztek felsőoktatásba. Felvételi kérelmet beadni kizárólag elektronikus úton lehetett, augusztus 9-ig.

Az elmúlt évektől eltérően idén állami ösztöndíjas formában több képzési területen is be lehetett jutni az egyetemekre a pótfelvételi eljárás keretében.

Ilyen képzések az agrár-, a gazdaságtudományi, az informatikai, a műszaki, az orvos- és egészségtudományi, a pedagógusképzés és a társadalomtudományi területek alapképzési szakjain indulhattak.

hirado.hu



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Alapjogokért Központ: Stabil jobboldali többség születhet az egyéni választókerületekben

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: azért kellett hozzányúlni a stratégiai olajtartalékhoz, mert Zelenszkij elzárta a Barátság kőolajvezetéket

cs3-szerkeszto

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

cs3-szerkeszto

Kiskorú elleni nemi erőszak miatt indult eljárás a Tisza csongrád-csanádi jelöltjével szemben

cs3-szerkeszto

Elkezdődött a gólyák párzási időszaka, hamarosan érkeznek a fiókák

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: ne hagyjuk, hogy véget vessenek a határon túli magyarság megmaradásáért indított programjainknak

cs3-szerkeszto

Petrás János, a Kárpátia frontembere: Egyéniben a Fidesz jelöltjeire kell szavazni, mert nekik van esélyük elnyerni a mandátumot

cs3-szerkeszto

J.D. Vance: Orbán Viktor élenjárt az energiabiztonság terén, és az európai vezetőknek, akik az energiaválsággal küzdenek, csak követniük kellett volna a példáját

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor elrendelte a Török Áramlat vezeték magyarországi szakaszának katonai védelmét + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto