Belföld

Segíts a madaraknak a hidegben!

Ahogy a hőmérséklet csökken, a természet lassabb ritmusra vált, és a madarak számára a tél különösen nehéz időszakot jelent. A fák lombja már lehullott, a bokrok nem rejtenek több magot, a rovarok száma pedig drasztikusan csökken. Ilyenkor segíthetünk nekik egy kihelyezett madáretetővel, amely nemcsak táplálékot ad, hanem gondoskodást és odafigyelést a környezetünkben élő apróságoknak.

Érdemes már november elején elkezdeni az etetést, így a madarak az első fagyok előtt hozzászokhatnak az új táplálékforráshoz, és könnyebben átvészelik a hideg hónapokat. A megfelelő táplálék kulcsfontosságú. A napraforgómag a cinegék és pintyek kedvence, a hántolt dió és a mogyoró energiát ad a hideg napokon, az apró gabonafélék pedig változatosságot biztosítanak. A faggyú alapú zsíros kockák különösen cinegék számára értékesek. Fontos, hogy kerüljük a sózott, fűszeres vagy feldolgozott ételeket, mert ezek ártalmasak lehetnek a madarak számára.

Az etető helye is számít. Legyen biztonságos, részben takart helyen, ahol a macskák vagy más ragadozók nem férnek hozzá. Érdemes időnként tisztítani az etető alatt hulló maghéjakat és törmelékeket, hogy ne vonzzák a nem kívánt látogatókat. Ha lehet, tegyünk ki friss vizet is, amelyet érdemes ellenőrizni, hogy ne fagyjon meg, így a madarak számára folyamatosan elérhető lesz a folyadék. Önállóan is készíthető táplálék számukra, de az üzletekben is lehet kapni akár kiakasztható formában is, ha valakinek nincs madáretetője, amit egyébként házilag is el lehet készíteni, a legegyszerűbb dolgok felhasználásával.

Egy jól karbantartott, gondosan kihelyezett madáretető nemcsak a madaraknak nyújt segítséget a hideg hónapokban, hanem számunkra is apró örömöket ad. Egy apró figyelmességgel sok madár juthat megfelelő eleséghez, a hideg hónapokban. 



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

A gyűlöletkeltés ára: hogyan mérgezi a baloldal a közhangulatot – Szentesen és Csongrádon is?

cs3-szerkeszto

Új szövetségi magasságok: az USA hivatalosan méltatta Magyarországot

cs3-szerkeszto

Donald Trump: Orbán Viktor kiváló és erős vezető

cs3-szerkeszto

Itt a történelmi nap: ma találkozik Orbán Viktor és Donald Trump a Fehér Házban

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: ma azért utazunk Washingtonba, hogy Trump elnökkel új fejezetet nyissunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

cs3-szerkeszto

A hétvégén nem lesz elérhető a Digitális Állampolgár mobilalkalmazás és a Központi Azonosítási Ügynök

cs3-szerkeszto

Márki-Zay Péter szerint akár pszichopata is lehetne, a 444.hu szerint pedig „MP f***sz”

cs3-szerkeszto

Lebukott Magyar Péter: kiszivárgott a Tisza App fejlesztőinek belső levelezése

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor megerősítette: Január elsejétől, több lépésben, bevezetik a 14. havi nyugdíjat!

cs3-szerkeszto