Külföld

Földrengés rázta meg Nápoly térségét csütörtök hajnalban

A dél-olaszországi Nápoly térséget csütörtök kora hajnalban 4,4-es erősségű földrengés rázta meg – közölte az olasz Országos Geofizikai és Vulkanológiai Intézet (INGV).

A földrengés 01:25 körül következett be. Az epicentrumot a tengerben, Nápoly közelében, 2 kilométeres mélységben mérték. A magnitúdó megegyezik az elmúlt 40 év legerősebb földrengésével, amelyet tavaly májusban regisztráltak.

Az Egyesült Államok földtani intézete 4,2-esre becsülte a rengés erősségét.

Az olasz ANSA hírügynökség szerint a rengést Nápolyban és a kalderákból álló Flegrei-mezőkön lehetett érezni.

A Flegrei-félsziget Európa legnagyobb aktív szupervulkánja, amely nagyfokú vulkáni aktivitásáról ismert. A térségben nemrég újabb rengéssorozat kezdődött, nagyobb földmozgások kíséretében.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor: a Patrióták az erős és szuverén nemzetek Európáját építik

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor Brüsszelben: Európában folytatódik a patrióta pártok előretörése

cs3-szerkeszto

“Hadd áramoljon a kőolaj!” – Megszületett a megállapodás Iránnal a békéről

cs3-szerkeszto

Életbe lépett a migrációs paktum – komoly terhek várhatnak Magyarországra

cs3-szerkeszto

Bulgária bajban: kiderült, trükkök százai kellettek az euró bevezetéséhez

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: a kormány egyetlen lépést se tegyen a háborúpárti Európa irányába!

cs3-szerkeszto

Vonattal, lóháton és gyalogosan is mennek a zarándokok Csíksomlyóra, medvehajtást is tartottak a helyszínen

cs3-szerkeszto

Június végétől indulnak Retró Istria Expresszek az Adriára

cs3-szerkeszto

Az uniós intézmények vezetői üdvözölték a Mercosur kereskedelmi megállapodás ideiglenes hatályba belépését

cs3-szerkeszto