Belföld

Medián: gyengültek az ellenzéki pártok

A közvélemény-kutató intézet januári felmérése szerint jelentősen nőtt a bizonytalanok aránya az elmúlt időszakban, miközben a Fidesz is képes volt növelni a támogatóinak számát, az ellenzék viszont nem.

Megjelent a Medián legfrissebb, a HVG számára készített kutatása, amelyből kiderült, hogy a tavalyi őszi mélypont (65 százalék) után egyre kevesebben érzik úgy az országban, hogy rossz irányba mennek a dolgok (57 százalék).

A felmérésből kiderül továbbá az is, hogy amíg tavaly szeptemberben még a lakosság abszolút többsége szeretett volna kormányváltást, mára ez a szám is relatívvá vált, 52 százalékról 48 százalékra csökkent.

Az ország hangulatváltozása a pártpreferenciákban is megmutatkozik: ma minden harmadik ember, a választani tudó „biztos” szavazók közül pedig minden második a Fidesz–KDNP-re voksolna. A kormánypártok újbóli erősödése viszont nem jár együtt a bizonytalanok számának csökkenésével, a pártot választani nem akaró vagy nem tudó polgárok aránya is nőtt ugyanis a tavaly őszihez képest (37 százalék).

Ebből arra lehet következtetni, hogy az elbizonytalanodás leginkább az ellenzéket sújtja.

Kevés kivételtől eltekintve a legtöbb ellenzéki párt egy-két százaléknyi szavazót még veszített is tavaly szeptember óta.

A közelgő európai parlamenti választások miatt az is fontos, hogy melyik párt tudja átlépni a mandátumszerzéshez szükséges 5 százalékos küszöböt. A Medián szerint erre jelenleg csak a Demokratikus Koalíció (11 százalék), a Mi Hazánk (8 százalék), a Momentum (7 százalék), a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (6 százalék) és a Jobbik (5 százalék) képes.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Szabó István: kiállunk Orbán Viktor mellett! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Zelenszkij életveszélyesen megfenyegette Orbán Viktort

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Magyarország készültségben! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

NGM: egyre többet költenek a családok, 3,5 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

cs3-szerkeszto

Szijjártó Péter: a legfontosabb feladatunk, hogy Magyarországot soha ne engedjük belerángatni a háborúba

cs3-szerkeszto

Csütörtöktől tovább drágulnak az üzemanyagok – továbbra sem üzemel a Barátság vezeték

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: a kimaradás a következő négy év kulcsszava

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Magyarország békéje és biztonsága a legfontosabb, ezért a Védelmi Tanács folyamatosan ülésezik

cs3-szerkeszto

Kilőttek az olaj- és gázárak: energiapiaci sokk fenyegeti Európát

cs3-szerkeszto