Sport Szentes

Vásárhelyen nyertek tornát a szentesi vízilabdások

A hétvégén rendezték meg Hódmezővásárhelyen az I. Jótékonysági „Hólabda” Vízilabda tornát, amit a szentesi fiúk nyertek meg. A leány csapatunk a 4. helyen végzett, a pont az i-re pedig, hogy a legjobb játékos is a szentesiek közül került ki.

Az egész napos rendezvényen 8 csapat mérte össze tudását. A kupáért a Szentes fiú és lánycsapata, a Csongrád, a Békéscsaba, Kecskemét, és a 3 hazai csapat: HVSC bébi és a HVSC leány csapata versengett, sőt, még  egy másik sportág is felvonult: a Hód Úszó SE is medencébe ugrott.  Mintegy 120 gyermek játszott összesen 12 rendkívül izgalmas mérkőzést.

Az eseményen egy alapítványt, a WonderFlora & CMT Alapítvánt is segítették. A szervezet alapítója Drávucz Rita világ- és Európa-bajnok magyar vízilabdázó, akinek kislánya, Flóra Charcot-Marie-Tooth betegségben szenved. Már az első eldobott labda előtt összegyűlt 200.000 forint, amit a szombati nap folyamán jelképesen át is adtak Ritának és Flórának. Az alapítvány továbbá egy kitelepüléssel is készült, ahol ajándéktárgyakat lehetett vásárolni, a befolyt összeget pedig a CMT-ben szenvedő gyermekek gyógyulására fordítanak.

A torna döntőjét a hazai HVSC bébi csapata játszotta a Szentes fiú csapatával, ahol kemény küzdelemben a mieink győzedelmeskedtek, megszerezve így a kupát. A leány csapatunk is kitett magáért, a 4. helyet szerezték meg.