Sport

Kikapott a magyar vízilabda-válogatott, a bronzéremért játszahtunk az Eb-n

A magyar férfi vízilabda-válogatott 11-8-ra kikapott vasárnap a házigazda és címvédő horvát csapattól az Európa-bajnokság zágrábi elődöntőjében.

A világbajnok, ezzel olimpiai kvótás magyar együttes javarészt fiatal tehetségekkel szerepel a kontinensviadalon, így már az meglepetés volt, hogy csoportelsőként rögtön a nyolc közé jutott, ahol aztán az olimpiai bajnok szerbeket búcsúztatta ötméteresekkel. A 2022-es, spliti finálé “visszavágóján” már nem sikerült újabb bravúrt elérni, a hazaiak végig vezetve diadalmaskodtak.

Sikerével a házigazda sorozatban hatodszor játszhat finálét Eb-n. Az  együttes hazai medencében korábban mindkét alkalommal aranyérmet szerzett.

A legutóbbi Eb-n második magyarok a keddi zárónapon 16.30 órától a csoportkörben legyőzött olaszokkal találkoznak a bronzmérkőzésen. A horvát-spanyol finálé pedig nemcsak az Európa-bajnoki címről, hanem az ötkarikás indulási jogról is dönt majd.

Fotók: MTI/Szigetváry Zsolt



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Szentesi játékossal a keretben vág neki a női vízilabda-válogatott az Eb-nek

cs3-szerkeszto

Óriási siker: világverseny érkezik Szentesre, ITF junior tornát rendez a tenisz klub

cs3-szerkeszto

Egyre közelebb a szentesi egyetemi kampusz

cs3-szerkeszto

Elhalasztják a jeges csobbanást a Körös-toroknál

cs3-szerkeszto

Jeges kihívás a Körös-toroknál: közösségi csobbanásra hívnak január közepén

cs3-szerkeszto

Már zajlik a kisteleki Szánkó Party főpróbája + VIDEÓ + FOTÓK!

cs3-szerkeszto

Ismét Dóc ad otthont a III. Nárcisz Félmaratonnak és Családi Napnak

cs3-szerkeszto

2,6 Celsius-fokos vízben fürdött a csongrádi könyvtárigazgató

cs3-szerkeszto

Jeges csobbanással indult az év Mindszenten + FOTÓGALÉRIA + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto