Belföld

Nem tervezik a katolikus templomok bezárását

Catholic Church

Nem tervezik a katolikus templomok bezárását a koronavírus-járvány miatt, és egyelőre a nyilvános szentmiséket sem szüneteltetik – közölte Tóth Tamás, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) titkára a testület őszi rendes tanácskozása után tartott sajtótájékoztatón, pénteken Budapesten.

    Tóth Tamás elmondta: folyamatosan konzultálnak a járványügyi szakemberekkel és az ő javaslataik alapján hozzák majd meg döntéseiket.
    A konferencia ugyanakkor megerősítette a korábban hozott biztonsági rendelkezéseit. Ezek között szerepel, hogy a templomokban maradjanak üresek a szenteltvíztartók, a szentmisén és gyónáskor a hívek viseljenek maszkot, kerüljék a kézfogást, kézbe áldozzanak és tartsanak egymástól biztonságos távolságot.
    A püspökök testülete kéri továbbá, hogy az egyházi intézmények és plébániák mindenben kövessék az illetékes hatóságok járványügyi előírásait.
    Tóth Tamás ismertette: a misekönyv készülő új fordításában a korábban a miatyánk végén szereplő “Köszöntsétek egymást a béke jelével!” felszólítás helyett az “Engesztelődjetek ki szívből egymással!” mondat szerepel.
    Hozzátette: ez utóbbi forma 1969-től több évtizeden keresztül használatos volt, és a “békejobb nyújtásának lehetőségét – eltekintve a mostani járványos időszaktól – nem szűkíti”.
    Megjegyezte: a kézfogás a liturgikus előírásokban eddig sem volt a béke kinyilvánításnak kötelezően használandó gesztusa, így ebben nem történik változás.
    Ismertette: Bíró László püspök betegsége miatt lemondott az MKPK családügyi bizottságának vezetéséről, a tisztséget a jövőben Marton Zsolt váci megyés püspök tölti be.
    Az MKPK titkára szólt arról is: a konferencia tagjai kérik a híveket, hogy a 2021-es népszámláláskor minél többen adják meg vallási hovatartozásukat.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Egyszerre támadja az anyák és a 25 év alattiak adómentességét a Tisza Párt szakértője – minden kedvezménytől megfosztaná őket

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: védett árat vezetünk be minden magyar család és vállalkozás számára! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Rendkívüli kormányülést hívott össze Orbán Viktor az emelkedő energiaárak miatt + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Hatalmas Fidesz győzelem Kazincbarcikán az időközi választáson

cs3-szerkeszto

Folytatódik a napos, tavaszias idő a jövő héten is

cs3-szerkeszto

Robert Fico: Szlovákia kész blokkolni az Ukrajnának szánt háborús kölcsönt, ha szükséges

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: az ukránok el akarják takarítani a magyar kormányt, hogy létrejöjjön Magyarországon egy ukránpárti kormány

cs3-szerkeszto

10 ezer forintért öletne embert a szentesi tiszás, aki ellen körözést adott ki a rendőrség

cs3-szerkeszto

Szabó István: kiállunk Orbán Viktor mellett! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto