Belföld Koronavírus

Módosulnak a határzár szabályai

A magyar gazdaság zavartalan működéséért az üzleti célú beutazást a továbbiakban engedélyezik.

A kormány pénteki ülésén áttekintette a járványügyi helyzetet és az ahhoz kapcsolódó intézkedéseket. A járvány második hulláma Magyarországot is elérte – közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ az MTI-vel.

Közleményükben azt írták: a kormány a védekezés sikerét emberéletekben méri, ezért kiemelten fontos a beutazási korlátozás és az általános védelmi intézkedések betartása. Arra hívták fel a figyelmet, hogy most egyszerre kell gondoskodni a leginkább veszélyeztetett idősek biztonságáról, biztonságban kell tudni az iskolába járó gyermekeket és biztosítani kell a gazdaság zavartalan működését.

A tájékoztatás szerint a kormány összegezte a szeptember 1-jén életbe lépett beutazási korlátozások eddigi tapasztalatait és azt a döntést hozta, hogy a magyar gazdaság zavartalan működéséért az üzleti célú beutazást a továbbiakban engedélyezik. Pontosították a külföldön végzett tesztekre vonatkozó szabályozást is. Ennek alapján Magyarországra történő beutazásnál, egy, schengeni tagállamban készült PCR-tesztet a hazai teszttel egyenértékűnek ismernek el.

A kormányülésen döntés született arról is, hogy a magyarországi sportrendezvényekre történő beutazás szigorú feltételeit kiterjesztik a kulturális rendezvényekre is. A nézőkkel kapcsolatban azt írták: Magyarországon megrendezendő nemzetközi sportesemény, valamint kulturális rendezvény nézője csak akkor léphet be az országba, ha rendelkezik negatív PCR-teszteredménnyel, van a rendezvényre jegye, és aláveti magát egészségügyi vizsgálatnak. Köteles továbbá a belépést követő 72 órán belül elhagyni az országot.

Hozzátették: a pontos szabályozás még pénteken megjelenik a Magyar Közlönyben.

(MTI)



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Hankó Balázs: megduplázza a kormány a családi adókedvezményt

cs3_szerk2

A kormány teljesítette vállalását, 2024-ben 3,7 százalékra mérséklődött az infláció, ami 2025- ben még tovább, 3,2 százalékra csökken

cs3_szerk2

Hajrá, Magyarok! – Ma kezdődik a férfi kézilabda-világbajnokság

cs3_szerk2

Kétharmados győzelmet aratott a Fidesz Tolnában

cs3_szerk2

Itt az újabb kétharmad: Kiskunmajsán is nyert a Fidesz

cs3_szerk2

Nézőpont Intézet: A választók nem akarnak előre hozott választást

cs3_szerk2

Magyarország ismét kulcsszerepben: Budapestre szerveznék Vlagyimir Putyin és Donald Trump találkozóját

cs3_szerk2

Magyar Péter tanácsadója háborút és pár százezer ember halálát kívánja

cs3_szerk2

Lázár János tízpontos vállalást tett a közösségi közlekedés színvonalának javítására

cs3_szerk2