Belföld

Palkovics László: jobb lesz a szakképzés, emelkedik a szakképzésben oktatók bére, ösztöndíjakat kapnak a szakképzésben tanulók

A 2020/2021-es tanévtől a szakképző intézményeknek két típusa lesz: a technikum és a szakképző iskola, az itt tanító több mint 32 ezer pedagógus bére átlagosan 30 százalékkal emelkedik, amelyhez a költségvetés éves szinten 35 milliárd forintot biztosít – jelentette be az innovációs és technológiai miniszter kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.

Palkovics László közölte, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kedden nyújtja be az Országgyűlésnek a szakképzési törvény tervezetét. Az osztrák mintára kidolgozott javaslat értelmében a tanulók a technikum és a szakképző iskola közül választhatnak, előbbinél 5 éves, utóbbinál 3 éves képzésben vehetnek részt.     A miniszter elmondta, hogy a technikum a szakmához szükséges tudás mellett az érettségire is felkészíti a fiatalokat, így az ötödik év végén az itt tanulók a technikusi okleveleiket és az érettségi bizonyítványaikat együtt vehetik át.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor: mától liberális kormány vezeti Magyarországot

cs3-szerkeszto

Megalakult a Tisza-kormány, Ópusztaszeren tartja első ülését

cs3-szerkeszto

Megalakult az új Országgyűlés

cs3-szerkeszto

Június végétől indulnak Retró Istria Expresszek az Adriára

cs3-szerkeszto

Ezermilliárdok kultúrára: kormánykritikus művészeknek is jócskán jutott az állami pénzekből

cs3-szerkeszto

Gulyás Gergely: a Fidesz-KDNP normális ellenzékként fog viselkedni

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Kivezettük az országot a válságból, nem fogjuk kidobni az utóbbi 16 évünket! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Az Európai Bizottság vizsgálata nem talált biztonsági réseket a Magyarország által állítólag Oroszországnak kiszivárogtatott infók ügyében

cs3-szerkeszto

Visszalép a miniszteri jelöléstől Magyar Péter sógora

cs3-szerkeszto