Kistelek Sport

Közel hatszáz gyerek tanul úszni Kisteleken

A kisteleki sportuszodában tett látogatást Szabó István, ahol Nagy Sándor polgármesterrel tekintette meg az úszásoktatást. A 25 méteres, háromsávos medencében jelenleg 594 gyermek vesz részt a kormány által ingyenesen biztosított „Tanuljon meg minden gyerek úszni” programban.

Nagy Sándor hangsúlyozta: a létesítmény nemcsak Kisteleket, hanem a környező településeket is szolgálja, és jó példája annak, hogyan lehet térségi együttműködésben gondolkodni. „Nem kell hatalmas versenyuszoda, a szándék és az összefogás a fontos” – fogalmaztak.

A felek egyetértettek abban, hogy a fenntartható működtetés kulcskérdés, ugyanakkor a jövőben akár egy nagyobb, 33 méteres medence kialakítása is cél lehet. 



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Küzdősport-bemutatók és egész napos programok várják az érdeklődőket Pusztaszeren

cs3-szerkeszto

Forgalomkorlátozásokra kell számítani a félmaraton miatt Csongrádon

cs3-szerkeszto

Futóláz Csongrádon, rekordlétszámmal és rengeteg újdonsággal érkezik a Fussuk le! Félmaraton fesztivál

cs3-szerkeszto

XIV. Sárkányos Pünkösd Csongrádon – Újra vízre szállnak a csapatok!

cs3-szerkeszto

A sakk összekötötte a világgal – a csongrádi Nagy Noémi 30 évesen a „nemzetközi elitben”

cs3-szerkeszto

70 felett is világszinten versenyez Tari László, akinek a víz az élete és nem engedi el soha

cs3-szerkeszto

Lapátok a vízen: Kurca Regatta Túramaraton várja a természetkedvelőket

cs3-szerkeszto

Harmincegy ország versenyzői a Jerring Lőtéren

cs3-szerkeszto

Célegyenesben a választás – Szabó István: a választás valódi tétje a magyar önrendelkezés megőrzése

cs3-szerkeszto