Szentes

Kemény és őszinte kérdések – Schiffer András Szentesre érkezik

Integritás mint feddhetetlenség, erkölcsi tartás és az elvekhez való hűség összessége. Manapság ritka szó a magyar közéletben. Éppen ezért bír különös jelentőséggel az a beszélgetés, amelyre február 17-én kerül sor Szentesen, az Ifjúsági házban.

Az est vendége Schiffer András, aki azon kevés szereplők közé tartozik, akit a közvélemény akkor is elvek mentén gondolkodó politikusként tart számon, ha ezek az elvek nem mindig voltak kifizetődők. Jogászként végzett, majd a 2010-es években az LMP alapítójaként és frakcióvezetőjeként vált ismertté. Parlamenti munkája során következetesen kritikus maradt mind a kormánnyal, mind az ellenzék egy részével szemben.
Schiffer András ma már kívülről szemléli a pártpolitika világát, de megszólalásai továbbra is a jogállamiság és a politikai felelősség kérdései köré szerveződnek. Éppen ezért különösen érdekes, mit gondol ma az integritásról: létezik-e még és ha igen, kinek a felelőssége megőrizni? Az intézményeké, a politikusoké, vagy a választóké.

A beszélgetést Torday Henrietta újságíró vezeti, aki várhatóan nem elégszik meg a felszínes válaszokkal. Az esemény lehetőség arra, hogy egy ritkán hallható hang szemszögéből gondolkodjunk.

A Petőfi-est február 17-én, kedden 17 órakor kezdődik a szentesi Művelődési és Ifjúsági Ház előadótermében. A belépés díjtalan. Talán ennél fontosabb azonban, hogy a kérdések, amelyek ott elhangzanak, jóval az est vége után is velünk maradnak.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Több mint 270 tonna adományt gyűjtött a Magyar Élelmiszerbank Egyesület a hétvégén

cs3-szerkeszto

NATO- és regionális partnerekkel gyakorlatoznak a szentesi katonák a héten

cs3-szerkeszto

Az NKA támogatásával kezdődik a Kultfeszt programja Szentesen

cs3-szerkeszto

Meghirdette új évadának műsorát a szentesi Tóth József Színház

cs3-szerkeszto

Lapátok a vízen: Kurca Regatta Túramaraton várja a természetkedvelőket

cs3-szerkeszto

Már az új, alacsony dózisú, legmodernebb CT-berendezés is dolgozik – átfogó eszköz- és infrastruktúra-fejlesztés zajlik a szentesi kórházban 

cs3-szerkeszto

Dr. Bugyi István Emlékéremmel ismerték el dr. Badó Csaba több évtizedes munkáját

cs3-szerkeszto

A Tisza nem tudja: már nincs kampánycsend!

cs3-szerkeszto

Farkas Sándor: a választás tétje a béke és a biztonság

cs3-szerkeszto