Szentes

Ingyenes lábszűrés lesz cukorbetegeknek Szentesen

November 24-én, hétfő délután 14 és 17 óra között ingyenes lábszűrést szervez a térségben élő cukorbetegek számára a szentesi Egészségfejlesztési Iroda. A kezdeményezés célja, hogy a diabétesszel élők időben felismerhessék a diabéteszes láb szindróma korai jeleit, megelőzve ezzel a legsúlyosabb szövődményeket.

A szakemberek hangsúlyozzák: a rendszeres lábvizsgálat kulcsfontosságú minden cukorbeteg számára. A diabéteszes láb a betegség egyik leggyakoribb és legveszélyesebb következménye, amely érzéskiesést, zsibbadást, fekélyeket okozhat. Kezeletlen esetben az ideg- és érrendszeri károsodás akár amputációhoz is vezethet. A szűrések azonban nagyban hozzájárulhatnak ezek megelőzéséhez.

A vizsgálat három részből áll. A hangvilla teszt során a láb vibrációérzetét ellenőrzik, amelyből kiderülhet, fennáll-e idegkárosodás. A monofilamentum vizsgálat egy speciális nylonszállal történik, amely segít azonosítani a talpi fekély szempontjából veszélyeztetett betegeket. A boka-kar index mérése pedig az érszűkület korai felismerését szolgálja, még tünetmentes állapotban is.

A szűrés helyszíne a Szentesi Rendelőintézet földszintjén található diabetológiai rendelő. A részvételhez előzetes telefonos bejelentkezés szükséges a 63/313-244-es telefonszám 263-as mellékén.

A vizsgálat teljes mértékben térítésmentes, a szervezők minden érintettet szeretettel várnak.

.

Borítókép: illusztráció



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

A gazdák védelme és a magyar érdekek kerültek középpontba a szentesi agrárfórumon

cs3-szerkeszto

A HMG diákjai ismét a laktanyában jártak

cs3-szerkeszto

Új pályázat jöhet a Tóth József Színház és Vigadó üzemeltetésére Szentesen

cs3-szerkeszto

Szentesen alapított új politikai erő váltaná le az Orbán-kormányt

cs3-szerkeszto

Óriási jobboldali siker: Szabó Istvánéknak alig másfél óra alatt összegyűlt a kellő számú aláírás

cs3-szerkeszto

Tiszává alakult a Momentum, a frakcióvezető kiverte a hisztit

cs3-szerkeszto

Országos döntőbe jutott a szentesi Boros csapata

cs3-szerkeszto

Bedurrant az influenza: térségünkben van a legtöbb beteg

cs3-szerkeszto

Cs3.hu Podcast: Szolgálat minden szinten – Szabó István és csapata felkészült a kampányra

cs3-szerkeszto