Csongrád

A Nemzetközi Alumínium Szimpózium alkotásaiból nyílik kiállítás Csongrádon

A Nemzetközi Alumínium Szimpózium alkotásaiból nyílik kiállítás csütörtökön az idén ötvenéves Csongrádi Alkotóház kertjében – tájékoztatta a találkozó és a tárlat megrendezését támogató Magyar Művészeti Akadémia (MMA) Szegedi Regionális Munkacsoportja az MTI-t.

A közlemény szerint a Csongrádi Alkotóház idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját. Működésének évtizedei alatt több grafikus-, festő- és szobrászművész vett részt itt olyan szimpóziumokon, ahol az anyag és annak megmunkálása állt a fókuszban. 

Tartottak már bronz, beton, kovács, fotó, papír, grafika és akvarell szimpóziumot, melyek közül többet azóta is rendszeresen is megszerveznek. 

A művésztelep 1975 óta azonban még nem szolgált olyan alkotótábor helyszínéül, ahol az alumínium mint alapanyag lett volna a középpontban.

Csongrád iparának fejlődésében meghatározó szerepet játszott az alumínium, felhasználására jelentős üzemek létesültek, amelyek a légtechnikában, szellőzőrendszerek kialakításában hasznosították a fémet. 

A munka közben keletkezett ipari hulladék időnként megjelent már az itt megfordult művészek munkáiban, de idén először szervezett a Csongrádi Alkotóház Nemzetközi Alumínium Szimpóziumot – emlékeztetettek a közleményben.

Az MMA mellett az Aerotop Kft. támogatásával megvalósult művészeti eseményre tizenegy képzőművészt hívtak meg a szervezők Németországból, Olaszországból, Romániából és Magyarországról.

A két hét során különböző méretű szobrok, plasztikák készültek, megadott téma és technikai megkötés nélkül, ám minden művész – más alapanyagok mellett – alumíniumot is használt az alkotómunkában.

A szimpóziumon készült alkotásokból csütörtökön délután nyílik kiállítás az alkotóház kertjében. A telep hagyományainak megfelelően a művekből egy-egy bekerül az intézmény gyűjteményébe.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Bedő Tamás: Gyovai Gáspárt a Csongrád Városi Önkormányzat saját halottjának tekinti

cs3_szerk2

Meghosszabbított határidő a „Tiszta udvar, rendes ház” programban Csongrádon

cs3_szerk2

Változás a csongrádi betegellátásban, mostantól beutaló szükséges a kontrollvizsgálatokhoz  

cs3_szerk2

„Mozdulj az egészségedért!” – Szűrések, sütiverseny és bringatúra az idei csongrádi Egészségnapon

cs3_szerk2

Egészségnapot tartanak Csongrádon – ingyenes programokkal, szűrésekkel és mozgással várják az érdeklődőket

cs3_szerk2

Csongrádon ismét keresik „Az Év családját”

cs3_szerk2

Csongrád főhajtása a hősök előtt – méltó megemlékezés az aradi vértanúkról

cs3_szerk2

Kulcsár Írisz kapta Csongrád városának díját

cs3_szerk2

Október 15-én Csongrádra látogat a látványos meseelőadás!

cs3_szerk2