Szentes

A szentesi Sportcsarnok ügyében tárgyalt Szabó István a minisztériumban + VIDEÓ!

Több mint másfél órás egyeztetésen vett részt a Honvédelmi Minisztériumban Szabó István, ahol a Szentest érintő sportfejlesztési tervekről tárgyaltak. A megbeszélésen jelen volt a Szilver Táncsport Egyesület vezetősége is. A találkozó célja az volt, hogy új lendületet adjanak a szentesi sportcsarnok régóta napirenden lévő ügyének.

A tárgyalás apropóját az adta, hogy a sportért felelős államtitkárság a Honvédelmi Minisztériumhoz tartozik, ezért itt nyílt lehetőség az elképzelések bemutatására. Szabó István szerint a város egyik legsikeresebb sportközössége is fontos szerepet játszhat a projekt előmozdításában.

A politikus elmondta: „A Szilver az egyik legnépszerűbb és legsikeresebb táncsport-egyesület Magyarországon, és ezzel a sporttal is szeretnénk bemutatni, milyen komoly sportmunka folyik Szentesen.

A megbeszélés során szó esett arról is, hogy a város korábban kiérdemelte a „Nemzet Sportvárosa” címet, ám ezt a rangot újra szeretnék megerősíteni. A sportcsarnok újraépítése ebben kulcsszerepet játszhat.

A Nemzet Sportvárosa megkopott fényét szeretnénk újrapolírozni azzal, hogy a sportcsarnok ügyét továbbvisszük, és nem engedjük el ezt a problémát” – hangsúlyozta Szabó István.

A tárgyalás végén biztató jelzések érkeztek a minisztérium részéről. Szabó István elmondása szerint a miniszter támogatásáról biztosította a kezdeményezést.

Miniszter úrral nagyon jót beszéltünk, támogat bennünket. Felvesszük a kapcsolatot Szentes város önkormányzatával, hogy az előkészítő munkák elkezdődhessenek” – mondta.

VIDEÓ:



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Szentesi és csongrádi diákokat is díjaztak a „Tankerület Büszkesége” ünnepségen

cs3-szerkeszto

Csongrádon szerezte be, Szentesen árulta a drogot a család, akik ellen most vádat emeltek

cs3-szerkeszto

Hármas karambol történt Szentesen, tűzoltók és mentők is érkeztek a helyszínre

cs3-szerkeszto

Szentes polgármesterét is elzavarná Magyar Péter

cs3-szerkeszto

Szentesi és csongrádi diákjait is díjazta a HSZC

cs3-szerkeszto

Új lehetőség hátrányos helyzetű nőknek: egy szentesi és egy csongrádi iskola is részt vesz a projektben

cs3-szerkeszto

Nosztalgiavonat indul Szentes és Orosháza között

cs3-szerkeszto

Kigyulladt egy családi ház Szentesen, a tűzoltók megfékezték a lángokat

cs3-szerkeszto

Krimó Hifi Tuning & Show: dübörgő motorokkal és családi programokkal várják az érdeklődőket Szentesen

cs3-szerkeszto