Szentes

Ingyenes robotika szakkör indul Szentesen

Szeged után Szentesen is ingyenes robotika szakkört indít a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara azoknak az 5-8. osztályos fiataloknak, akiknek kedvük van programozni és robotokat építeni.

A szakkör május 7-től június 20-ig tart majd, a fiatalok minden héten kedden és csütörtökön találkoznak 15 óra 30 perctől 17 óra 30 percig. Fontos, hogy a szakkörre nem csak szentesi diákokat vár a kamara, más települések fiataljai is részt vehetnek azon.

A hat héten keresztül Lucza László, a szentesi Koszta József Általános Iskola pedagógusa foglalkozik majd a tanulókkal, akik megismerkednek a Scratch programozással, játékprogramok készítésével, a Kodu felülettel és abban az önálló játék készítéssel, az Appinventor felülettel, abban egyszerű applikációk készítésével, valamint az Edison robotokkal is.

A foglalkozások helyszíne:
Szentes Városi Könyvtár – 6600 Szentes, Kossuth utca 33-35.

Jelentkezési határidő:
2024. május 6., hétfő – 14:00

Első szakkör időpontja:
2024. május 7., kedd – 15:30

A részvétel ingyenes, de a korlátozott létszám miatt (egy csoport maximum15 fő) regisztrációhoz kötött. Előnyt élveznek a szakkör iránt újonnan érdeklődők és az önkéntes kamarai tagok hozzátartozói. Jelentkezni ide kattintva lehet.

További információk, kamarai kapcsolattartó:
Horváth Gábor, képzési vezető
+36303862304
horvath.gabor@cskik.hu



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Bűnügyi felügyeletből szökött nő ellen emelt vádat a Szentesi Járási Ügyészség 

cs3-szerkeszto

Szentes, Csongrád és a térség pedagógusait díjazta a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ

cs3-szerkeszto

Ismét megrendezik a Vidéki Független Színházi Fesztivált

cs3-szerkeszto

Kozmix robbantja fel az éjszakát Szentesen: nagykoncerttel érkezik a Krimóba a legendás duó

cs3-szerkeszto

Összefogott a térség: tanszereket és óvodai ágyneműket gyűjtenek a rászoruló gyermekeknek

cs3-szerkeszto

Nyári „ajándék” a szentesieknek: újabb helyen kell fizetni a parkolásért

cs3-szerkeszto

Hol vannak a határok? – egy országgyűlési képviselő és a gyerekek között 

cs3-szerkeszto

Címvédés: idén is a szentesi Terney Béla Kollégium csapata nyerte a Nemzetiszínháztörténeti vetélkedőt

cs3-szerkeszto

Mutatjuk a Múzeumok Éjszakája szentesi programját!

cs3-szerkeszto