Vizes VB 2022

Csalódás – Megérdemelten szenvedtünk vereséget

Sorra kaptuk a fórokat a meccs bizonyos periódusában, amelyekkel nem tudtunk élni, elkapkodottak voltak, miközben az olaszok a kellő időben és jól használták ki ezeket a helyzeteket” – foglalta össze a vereség okait Manhercz Krisztián, hozzátéve, elég nagy törést jelent a csapatnak, hogy nem jutott be a négy közé.

Märcz Tamás úgy véli, habár jól kezdtük a meccset, az olaszok rengeteg olyan helyzetet kényszerítettek ki, amelyekben rossz döntéseket hoztunk. A szövetségi kapitány videónkban bővebben is kifejti, melyek voltak ezek a szituációk, s arról is beszél, motiválttá lehet-e tenni a játékosokat az ötödik hely megszerzésére.

VÍZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG,  FÉRFIAK NEGYEDDÖNTŐ

MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 10–11 (3–2, 2–4, 1–2, 4–3)
Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, 6000 néző. V: Margeta (szlovén), Gómez (spanyol)
MAGYARORSZÁG: Vogel Soma – Jansik Sz. 1, Varga Dénes 1, Pohl, HÁRAI 2, VÁMOS 3, Zalánki 1. Csere: Angyal, Manhercz K. 2, Burián, Nagy Ádám, Mezei. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
OLASZORSZÁG: DEL LUNGO – Dolce 1, DI FULVIO 4, Fondelli, Bruni 1, ECHENIQUE 2, N. Presciutti. Csere: DI SOMMA 2, Damonte, Cannella 1, Iocchi, Marziali. Szövetségi kapitány: Alessandro Campagna
Gól – emberelőnyből: 16/5, ill. 10/4
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. 2/1
Kipontozódott: Iocchi (26. p.), N. Presciutti (28. p.), Dolce (29. p.)

NSO, fotó: MTI/Illyés Tibor

Hasonló bejegyzések

Vizes vb 2022 – A FINA elnöke köszönetet mondott Magyarországnak

cs3_admin

Vizes vb 2022 – Női vízilabda-válogatottunk az aranyéremért játszik az Egyesült Államokkal 20 órától

cs3_admin

Vizes vb 2022 – Döntőben a magyar női vízilabda-válogatott

cs3_admin

Vizes vb 2022 – Gálicz Péter bronzérmes 25 kilométeren

cs3_admin

Szerdán este 21:00 órakor az elődöntőbe jutásért száll vízbe a férfi vízilabda válogatottunk a budapesti világbajnokságon

cs3_admin

Vizes vb: Rasovszky verseny közben feladta a 10 kilométert

Pászti Dániel

Vizes vb 2022: Elődöntős a magyar női vízilabda-válogatott

Harmadik sikerével csoportelső és negyeddöntős a magyar férfi vízilabda-válogatott