Belföld

Amerikai republikánus szenátor bírálja az EU Budapest és Varsó elleni jogállami intézkedéseit

Marco Rubio floridai szenátor a Twitteren bírálta az Európai Unió Magyarország és Lengyelország elleni jogállami intézkedéseit az ukrajnai háború közepette.

     “Lengyelország milliónyi, Magyarország több százezernyi menekültet fogad be, akik totalitárius háborús bűnös elől menekülnek” – fogalmazott Twitter-bejegyzésében a befolyásos republikánus politikus.
    A mikroblogban Rubio emlékeztetett arra, hogy az Európai Unió éppen akkor tartja megfelelőnek a pillanatot anyagi források visszatartására a jogállami feltételekre hivatkozva, amikor ez a két ország ukrán menekültek millióit fogadja be. Mint fogalmazott: “az EU valamiért azt gondolja, most van itt a legmegfelelőbb ideje annak, hogy pénzügyi büntetést szabjon ki rájuk, mert nem felelnek meg az ő definíciójuk szerinti ‘demokráciának'”.
    A floridai szenátor a bejegyzéséhez csatolta a BBC brit médiaszolgáltató februári tudósítását arról, hogy az EU Bírósága elutasította a jogállamisági mechanizmus ellen Lengyelország és Magyarország által benyújtott keresetet.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor elrendelte a Török Áramlat vezeték magyarországi szakaszának katonai védelmét + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Nagy erejű robbanóanyagot találtak Szerbiában a Magyarországot Szerbiával összekötő gázinfrastruktúra közelében

cs3-szerkeszto

Este már Jézus feltámadását ünneplik a keresztények

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: kritikus energiaválság közeledik Európában

cs3-szerkeszto

Budaházy Edda: Nem győzhet a balliberális oldal, ennek szellemében egyéniben a Fidesz jelöltjére szavazok + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

„A Mi Hazánk szavazói egyéniben inkább a Fidesz-KDNP jelöltjeit támogassák” – Ifj. Hegedűs Lóránt arról, hogy mi is a tét + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke

cs3-szerkeszto

Moderari: A választások után egyetlen dolog tud megváltozni: az a képesség, hogy Magyarország hogyan lesz képes ebben a veszélyes világban megvédeni a saját és állampolgárai érdekeit

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor Szentesen: Ha nem akarjuk, hogy kizsebeljék Magyarországot, nemzeti kormányra van szükségünk

cs3-szerkeszto