Belföld

Harmincmilliárdos kerettel folytatódik a Magyar Falu Program kistelepülési vállalkozásokat támogató eleme

furniture factory, Small-Sized Companies and people concept - young man working at the furniture

A kormány célja a magyar vidék fejlődésének elősegítése, ezért a legkisebb hazai településeken működő mikrovállalkozások 2022. február 24-től újabb 30 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak a Magyar Falu Vállalkozás-újraindítási Program keretében – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) az MTI-vel.

    Gyopáros Alpár modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos a közleményben kiemelte, hogy a Magyar Falu Programmal a kistelepüléseken élő lakosság egyre szélesebb körét, a magyar vállalkozások fejlődését, megerősödését támogatják. Ezt segíti a Magyar Falu Vállalkozás-újraindítási Program is, amelynek korábbi felhívásaiban közel 4500 pályázó kapott több mint 42 milliárd forintot.
    György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára a közleményben arra hívta fel a figyelmet, hogy Magyarország nem ér véget Budapest határában, a helyi életminőség javítása és a munkahelyek megőrzése az ország minden szegletében egyformán fontos. A folytatódó program keretében 2022. február 24-től nyújthatnak be kérelmet az 5000 fő alatti településeken vagy szabad vállalkozási zónákban működő, a fejlesztéseiket ott megvalósító mikrovállalkozások. Az új körben ismét háromezernél több céget tudnak támogatni 2-10 millió forinttal, hogy a magyar vidék is előre menjen, ne hátra.
    A tárca közleményében ismerteti, hogy a vissza nem térítendő támogatás intenzitása maximum 70 százalék, vagyis minden 100 forint beruházásból legfeljebb 70 forintot átvállal az állam. A felhívásra beérkező kérelmek egyszerűsített eljárásrend alapján, folyamatos elbírálással kaphatnak támogatást. Az elnyert összeg fele előlegként lehívható.
    A megítélt forrás új eszközök, gépek beszerzésére vagy infrastruktúra- és ingatlanberuházás megvalósítására (például üzletek, műhelyek építésére, bővítésére, korszerűsítésére és átalakítására) fordítható. Támogatható tevékenység a gyártási licenc és know-how beszerzés, az információs technológia-fejlesztés is. Emellett a pályázatban részlegesen elszámolható a projekt-előkészítés és -menedzsment, a rezsi és a munkavállalók képzése is. A pályázó vállalkozásoknak minimum egy lezárt, teljes üzleti évvel kell rendelkezniük, és állományi létszámuknak minimum egy főnek kell lennie. A programban a KATA hatálya alá tartozó vállalkozások nem vehetnek részt – tájékoztatott az ITM.
    A pályázatokat 2022. február 24. és 2022. március 31. között lehet benyújtani, a rendelkezésre álló forrás függvényében. A felhívás és további részletek a palyazat.gov.hu oldalon, cégre szabottan pedig a www.vali.hu Vállalkozói információs portálon érhetők el – olvasható az ITM közleményében.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Szijjártó Péter: a kínai Fiberhome Magyarországon hozza létre legnagyobb európai bázisát

Szabó Viktor

KSH: A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt 2024. februárban, 14,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

Szabó Viktor

Menczer Tamás: a dollárbaloldal újabb támadást indított Magyarország ellen, elvennék a magyarok pénzét

Szabó Viktor

Orbán Viktor: Amíg nemzeti kormány van Magyarország nem lép háborúba!

Szabó Viktor

Szijjártó Péter: szigorú bevándorláspolitika nélkül nem lehet Európa biztonságáról beszélni

Szabó Viktor

Jakab István: Magyarországnak joga van a magyar emberek egészségét védeni

Szabó Viktor

GVH: márciusban gyakorlatilag lenullázódott az éves élelmiszer-infláció

Szabó Viktor

Gulyás Gergely: aggasztó, hogy a NATO is irányt váltott

Szabó Viktor

Nagy István: a gazdák érdekében is változás kell Brüsszelben

Szabó Viktor