Belföld Koronavírus

Orbán Viktor: legkorábban Magyarország térhet vissza a normális élethez

Legkorábban Magyarország térhet vissza Európában a normális élethez, de ez nem jelenti azt, hogy a járvány megszűnt volna – jelentette ki a miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.

Orbán Viktor azt kérte, mindenki tartsa be azokat a szabályokat, amelyek a biztonságos élethez szükségesek.

Eddig 4 483 598 magyar ember kapta meg az első oltást. Még májusban – egyesek szerint pünkösd környékén – elérheti az ötmilliót a beoltottak száma, ekkor lehet feloldani a esküvőkre, nagyobb rendezvényekre és a kijárási tilalomra vonatkozó korlátozásokat – mondta a miniszterelnök. Hozzátette: bizonyos tömegrendezvényeken azonban augusztus elejéig, közepéig nem lehet részt venni védettségi igazolvány nélkül.

A regisztráltak száma alapján nem lehetetlen, hogy a beoltottak száma eléri a hatmilliót, de csak az embereken múlik, egyéni döntésük és felelősségük, hogy felveszik-e az oltást – hangsúlyozta a kormányfő.


Orbán Viktor kijelentette: a baloldal járványügyben csúfosan leszerepelt. Járványhelyzetben a védekezés nemzeti ügy, ilyenkor embereket lebeszélni az oltásról, bizalmatlanságot gerjeszteni egyes vakcinafajtákkal szemben több mint hiba – mondta.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Donald Trump: Orbán Viktor jó házigazda lesz + VIDEÓ!

cs3_szerk2

Szénászky Zsolt: Kicsoda, micsoda jelenség Mészáros Lőrinc ma Magyarországon? + VIDEÓ!

cs3_szerk2

Megdöbbentő javaslat érkezett Magyar Péterék háza tájáról: 10–20 százalékos adóval sújtanák a nyugdíjakat + VIDEÓ!

cs3_szerk2

Orbán Viktor: Készen állunk az amerikai és orosz elnök tervezett találkozójára!

cs3_szerk2

Breaking: Budapesten találkozik Putyin és Trump

cs3_szerk2

Első alkalommal szervezett országos jótékonysági akciót a Magyar Pékszövetség a Kenyér világnapján

cs3_szerk2

Orbán Viktor: el a kezekkel a nyugdíjaktól!

cs3_szerk2

Itt a nagy bejelentés: már készülőben az újabb Orbán-Trump találkozó + VIDEÓ!

cs3_szerk2

Túl magasak a nyugdíjak, csökkenteni kell őket – a nyugdíjak megadóztatásáról beszél a Tisza-közeli közgazdász

cs3_szerk2