Külföld

Hosszú Katinka lesz a nemzeti régiókért indított aláírásgyűjtés reklámarca

Szombattól folytatódhat az aláírásgyűjtés a nemzeti régiók védelméért, miután a koronavírus-járványra való tekintettel az unió engedélyezte a határidő meghosszabbítását fél évvel. A petíciót a Székely Nemzeti Tanács indította még tavaly, és idén májusig egymillió aláírást kellett összegyűjtenie, legalább hét uniós tagállamból. Az egymillió meg is lett, de csak három országban jött össze a kellő számú aláírás. A szervezet most európai kampányt indít – hangzott el az M1 híradójában.

Újra működnek az online felületek, november hetedikéig néhány személyi adat megadásával az Európai Unió valamennyi tagállamában aláírható a nemzeti régiókért indított polgári kezdeményezés, de papíralapú íveken is gyűjtik a támogatásokat. Eddig egymillió kilencezer szignónál tartanak, a mostani kampányban a területi kritérium teljesítése a cél. Ehhez kulcskérdés, hogy sikerül-e megmozgatni az európai nemzeti közösségeket.

Akik ugyanolyan vagy hozzánk hasonló helyzetben vannak nemzeti kisebbségekként, ők is őshonos nemzeti kisebbségekként érdekeltek abban, hogy ezt az aláírást sikerre vihessük. Erre kérünk és biztatunk mindenkit, hogy minden nyugat-európai kapcsolatát mozgassa meg, hogy sikerre vigyük ezt az ügyet” – mondta Brassai Hunor, a MINTA ifjúsági szervezet elnöke

Ennek érdekében most angol nyelvű kampányt is indítottak, amelynek reklámarca a háromszoros olimpiai bajnok úszó, Hosszú Katinka. A Székely Nemzeti Tanács elnöke szerint a nemzeti régiók legitimitását az szolgálná, ha több millió aláírás gyűlne össze és legalább 10–15 országban teljesülne a minimális területi küszöb.

A petícióval azt szeretnék elérni, hogy azok a régiók, ahol sajátos nyelvű és kultúrájú őshonos kisebbségek élnek, váljanak az Európai Unió jogalanyaivá, és saját jogon férhessenek hozzá fejlesztési forrásaihoz. A kezdeményezés a nemzetiregiok.eu és az Irdala.hu oldalon támogatható.

hirado.hu, foto: szekelyfold.ma



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok

cs3_szerk2

ÉLŐ VIDEÓN követhető, ahogy Kapu Tibor és az Ax-4 legénysége megérkezik a Nemzetközi Űrállomásra

cs3_szerk2

Történelmi pillanat: Ma indul az űrbe Kapu Tibor – Kövesse nálunk ÉLŐBEN!

cs3_szerk2

NASA: szerdán indulhatnak a Nemzetközi Űrállomásra Kapu Tiborék

cs3_szerk2

Izraeli-iráni háború – Donald Trump: Izrael és Irán teljes tűzszünetről állapodott meg

cs3_szerk2

Izraeli-iráni háború – Irán rakétatámadást indított az Egyesült Államok iraki és katari katonai támaszpontjai ellen

cs3_szerk2

Trump lebombázta az iráni atomlétesítményeket – mit jelent ez a régió, illetve Magyarország számára?

cs3_szerk2

Agyevő amőba ölt meg egy 11 éves kisgyereket

cs3_szerk2

Izraeli-iráni háború: Élesedik a helyzet, Teherán azonnali elhagyására szólított fel Donald Trump

cs3_szerk2