Ópusztaszer

Keddtől újra látogatható a Feszty-körkép

Keddtől újra látogatható a Feszty-körkép, valamint az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark valamennyi állandó és időszaki kiállítása – tájékoztatta az intézmény marketingvezetője az MTI-t.

    Kodácz Csengele elmondta, hogy az 1896-os millenniumi ünnepségekre készült, A magyarok bejövetele című monumentális körfestményen kívül a Rotundában számos tárlat várja a látogatókat, így a többi közt megismerkedhetnek a panorámakép születésének és restaurálásának körülményeivel, Szer monostorának történetével vagy a szegedi paprikagyártás múltjával is.
    A Látogatóközpont hungarikum tárházában A szegedi halas bicska és a késesmesterség című tárlat látható, a gátőrházban pedig látványos terepasztal mutatja be a Szegeden és környékén pusztító 1879-es nagyárvíz folyamatát. A vendégek 3D-s animációs filmeket láthatnak Magyarország történelméről és a Szer történetéről is.
    A skanzenben hagyományőrök fogadják a látogatókat, alkalmanként kemencés finomságok is sülnek, a Nomád Parkban pedig lovasbemutatók várják a vendégeket, akik tizedik századi mesterségeket – nemezelést, kézi orsózást, rokkázást, szalagszövést – próbálhatnak ki.

MTI, Fotó: opusztaszer.hu



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Borszűrő Szent Mihály és Iparosok Napja lesz Ópusztaszeren

cs3_szerk2

Nyitott szívek, segítő kezek – Ópusztaszer összefogott a nélkülözők karácsonyáért

cs3_szerk2

Új kerékpárút köti majd össze a térség településeit

cs3_szerk2

Szent István-nap az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban

cs3_szerk2

Segítsünk együtt a tanévkezdésben – tanszergyűjtés indult a rászoruló gyermekeknek

cs3_szerk2

Jótékonysági tanszergyűjtés

kissferenc

Ópusztaszeren gyűlt össze a magyarság apraja-nagyja + GALÉRIA + VIDEÓK!

cs3_szerk2

Pénteken kezdődik a XI. Magyarok Országos Gyűlése Ópusztaszeren

cs3_szerk2

Új kiállítás az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban

cs3_szerk2