Belföld

Ismét többfelé várhatók zivatarok

Man with dog in heavy rain

Csütörtökön is többfelé várhatók zivatarok, most több keleti megyében van másodfokú figyelmeztetés.

    Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: reggeltől, kora délelőttől a Dunától keletre, főként északkeleten várhatók többfelé zivatarok, egy-egy heves zivatar is lehet. A zivatarokat nagyobb méretű jég, viharos kifutószél (jellemzően 70-90 kilométer/órás, de egy-egy helyen 90 kilométer/óránál erősebb is lehet), és esetleg felhőszakadás-szerű csapadékhullás kísérheti. A szél helyenként a Dunántúlon is viharossá fokozódik.
    Zivatarveszély miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére adtak ki másodfokú, Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom és Tolna megyére pedig elsőfokú figyelmeztetést.
    Az előrejelzés szerint csütörtökön a legmagasabb hőmérséklet általában 22-28 Celsius-fok között alakul, de északkeleten néhol 19-21 fok is lehet. Késő estére 15-21 fok közé hűl a levegő.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Történelmi jelentőségű meghívást kapott Orbán Viktor Donald Trumptól

cs3-szerkeszto

A kormány célja világos: aktív, egészséges fiatalokkal erősebb jövőt építeni Magyarországon + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Kocsis Máté: Orbán Viktor szembe mer szállni az őrült brüsszeli ötletekkel

cs3-szerkeszto

Figyeljetek egymásra! Vasárnap estétől extrém hideg várható!

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Ha mi nyerjük a választást, marad a béke

cs3-szerkeszto

Dobrev Klára Szentesen: 10%-os választási eredménnyel lennék elégedett

cs3-szerkeszto

A Munkáspárt a Szolidaritás Pártjával készül a 2026-os választásra

cs3-szerkeszto

Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő

cs3-szerkeszto

Magyar Péter és a dubajozás – meglepő dolgot árult el Lázár János a baloldal vezéréről

cs3-szerkeszto