Ópusztaszer

Hamarosan újra kinyit az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark

Az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark közleménye szerint az Emlékpark május 19., keddtől, csökkentett üzemmódban újra fogadja látogatóit.

A csökkentett üzemmód értelmében a skanzen, a Nomád Park és a Szeri Gyógynövénykert látogatható. A Gőzös Büfé és a Szeri Kávézó teraszai, a Szatócsbolt, valamint a Szeri Gyógynövénybolt szintén nyitva lesznek. A Rotunda és a Látogatóközpont kiállításai jelen időszakban továbbra is zárva tartanak, az árvízi bemutató megtekintésére, az elektromos kisautók bérlésére, illetve a parkjárat szolgáltatás igénybe vételére nem lesz lehetőség.

A nyári nyitvatartási szerinti rendben, hétfő kivételével, minden nap 10:00-18:00 között várják a látogatókat.

A csökkentett üzemmód ideje alatt egységesen 1.400 Ft/fő belépőjegyár érvényes.

Kérik látogatókat, hogy a saját és az Emlékpark dolgozóinak egészsége érdekében az alábbi óvintézkedéseket az Emlékparkban is tartsák be!

1,5 méteres védőtávolság
Mindenki köteles más emberekkel a szociális érintkezést – a közös háztartásban élők kivételével – a lehető legkisebb mértékűre korlátozni, és a másik embertől lehetőség szerint legalább 1,5 méter távolságot tartani. A védőtávolság megtartása a Gőzös Büfé és a Szeri Kávézó teraszain is kötelező.

Szatócsbolt
A Szatócsboltban az eladón kívül egy fő tartózkodhat.

Zárt térbe való belépés
Mindenki köteles, a zárt térbe való belépés során a szájat és az orrot eltakaró eszközt (például orvosi maszk, sál, kendő) viselni.

Minden egyéb változásról hivatalos tájékoztatást adnak a honlapjukon (www.opusztaszer.hu) és a Facebook oldalukon (www.facebook.com/opusztaszer).

Fotó: flickr.com



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Ópusztaszer ünnepi titka egy vásár, ami közelebb hozza az embereket

cs3-szerkeszto

2026. július 3–5. között lesz a XII. Magyarok Országos Gyűlése – indul az önkéntestoborzás

cs3-szerkeszto

Izgalmas, érdekes, kevésbé ismert történeteket hallhatnak az érdeklődők a Feszty-körkép keletkezéséről Ópusztaszeren

cs3-szerkeszto

Szent Márton-nap lesz az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban

cs3-szerkeszto

Bezár az ópusztaszeri hulladékudvar

cs3-szerkeszto

Az ópusztaszeri Zoka, tizenkettedik válogatottságával képviselte vármegyénket és Magyarországot Milánóban

cs3-szerkeszto

Ittasan segített az árokba borult autósoknak – vádat emeltek ellene

Hurrá, megújul az ópusztaszeri játszótér!

Száz éve a hit, a remény és a szeretet temploma az Ópusztaszeri Magyarok Nagyasszonya Templom