Ópusztaszer

Megnyitotta kapuit a 7. Magyarok Országos Gyűlése

Idén hetedik alkalommal rendezik meg a Magyarok Országos Gyűlését Ópusztaszeren. A három napos rendezvény pénteken nyitotta meg kapuit.

A találkozó főszervezője az Országos Baranta Szövetség, amely a hagyományos magyar harcművészet (baranta) és a magyar kultúra egyéb területeinek népszerűsítésére jött létre. A rendezvény fő eseménye a több száz barantás és hagyományőrző részvételével lezajló úgynevezett történelmi élőkép lesz, amely megjeleníti a magyar jelen és jövő legfontosabb kulcskérdéseit.

A 14 éves kor felett váltandó belépőjegy tartalmazza minden előadáson és koncerten való részvételt, az Ópusztaszeri Emlékpark kiállításai és a Feszty-körkép megtekintését. Az így befolyó bevétel harmadát az idén 117 éves kárpátaljai Kossuth Lajos középiskolának ajánlják fel.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Az ópusztaszeri Zoka, tizenkettedik válogatottságával képviselte vármegyénket és Magyarországot Milánóban

cs3-szerkeszto

Ittasan segített az árokba borult autósoknak – vádat emeltek ellene

Hurrá, megújul az ópusztaszeri játszótér!

Száz éve a hit, a remény és a szeretet temploma az Ópusztaszeri Magyarok Nagyasszonya Templom

Családi házban csaptak fel a lángok Ópusztaszeren

Konferenciával emlékeznek az Őseink útján lovastúrára Ópusztaszeren

Mobilitási Hét a térségünkben, ahol a kicsik is mozdulnak!

Borszűrő Szent Mihály és Iparosok Napja lesz Ópusztaszeren

Nyitott szívek, segítő kezek – Ópusztaszer összefogott a nélkülözők karácsonyáért