Belföld

Nem szűnik meg a nyugdíjasoknak szóló Erzsébet-program

Nem szűnik meg a nagycsaládosoknak, a nyugdíjasoknak és a fogyatékossággal élőknek szóló Erzsébet-program – közölte a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány csütörtökön, a sajtóban megjelent információkat cáfolva.

A közleményben azt írták: a kormány eddigi legsikeresebb szociális üdültetési programja a jövőben is folytatódik. A 2020-as Erzsébet-program kiírásaira 2019. szeptember 15-től lehet pályázni.
    Megjegyezték, hogy a Brüsszellel folytatott viták miatt az Erzsébet-utalvány rendszerén többször is változtatni kellett, a szociális üdültetés ennek ellenére is sikeresen és zavartalanul folytatódik.
    Az Erzsébet-programban az elmúlt 8 évben 1,5 millió ember jutott üdülési lehetőséghez, köztük negyedmillió nyugdíjas, 60 ezer fogyatékossággal élő és mintegy félmillió nagycsaládos.
    Az üdülés jelenleg is folyik, az idén csaknem 60 ezren pihenhetnek az utalványkibocsátás megszűnésének ellenére is – írta az alapítvány.
    A héten több sajtóorgánum írt arról, hogy információjuk szerint megszünteti a kormány a nyugdíjasok szociális üdültetését.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor felszólította Zelenszkijt, hogy azonnal parancsolja haza az ügynökeit + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Tiszás ügynökbotrány: feljelentést tettek Panyi Szabolcs ügyében

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Leállítjuk a gázszállítást Ukrajnába

cs3-szerkeszto

Donald Trump: Teljes mértékben támogatom Orbán Viktort újraválasztását miniszterelnöknek

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Minden eszközt bevetnek az ukránok, hogy ukránbarát Tisza-kormány legyen Magyarországon

cs3-szerkeszto

Nem a gyerek tehet róla, mégis ő húzza a rövidebbet

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: nem szabad megengednünk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon + GALÉRIA!

cs3-szerkeszto

Külföldi titkosszolgálati akció indult Szijjártó Péter ellen, egy magyar újságíró is nyakig benne van

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: az első csatát megnyertük, a második április 12-én lesz

cs3-szerkeszto