Pusztaszer Térség

Modern termelői piac épült Pusztaszeren

Pusztaszer községi önkormányzata 28 001 345 forint vissza nem térítendő támogatást nyert a termelői piac létrehozására. A beruházás teljes költsége 31 582 892 Ft volt, a különbözetet önerőként biztosította az önkormányzat.

Pusztaszer Községben sajnos eddig nem volt termelői, vagy helyi piac. Az eddigi állapotok szerint csak a helyi kisboltokban lehetett beszerezni zöldséget és gyümölcsöt. Ezen felül a kistermelők is spontán módon árusíthattak a köztéri parkolókban és a bolt előtti területeken. Az általunk készíttetett tervek egy olyan fedett, a modern kor követelményeinek megfelelői termelői elárusítóhelyet vázoltak fel ennek a hiánypótló beruházásnak, amely segítséget nyújt a helybeli, és a külterületen, tanyán élő lakosság számára megtermelt javaik értékesítésében. – Máté Gábor, Pusztaszer község polgármestere

Kiemelten fontos beruházás készült el, a helyi és elsősorban élelmiszeripari termékek piacra jutásának támogatására. A fejlesztéssel nem csupán az érintett gazdálkodók versenyképessége, életszínvonala javul, hanem a piactér szolgáltatásait igénybe vevő lakosságé is. Nem szabad azt sem figyelmen kívül hagynunk, hogy a modern termelői piactér – azon túl, hogy javítja a településképet – közösségi térként a településen élők fontos találkozási pontja is. – Dr. Kovács Beáta, a Csongrád Megyei Közgyűlés alelnöke.

Forrás: Csongrád Megyei Önkormányzat



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Megérdemlik a támogatást: többmillió forintot nyertek a térségbeli önkéntes tűzoltók

cs3_szerk2

Útfelújításokról tárgyalt Szabó István

cs3_szerk2

Még mindig nincs vége! Hétfő éjfélig meghosszabbították a másodfokú hőségriasztást

cs3_szerk2

Családbarát Munkahely Díjat kapott a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum

cs3_szerk2

Július végéig lehet igényelni szociális célú tűzifát Pusztaszeren

cs3_szerk2

Nemzeti Ellenállás Mozgalom: Magyar Péter a magyar Zelenszkij! + VIDEÓ!

cs3_szerk2

Irány a vízpart vagy a hűvös szoba, a héten Szentesre és Csongrádra is visszatér a kánikula

cs3_szerk2

90 éves lett a pusztaszeri Baghy Dezső bácsi 

cs3_szerk2

Ma tetőzik a kánikula, Szentes és Csongrád környékén lesz a legmelegebb

cs3_szerk2