Belföld

Késsel estek egymásnak arab diákok a Szegedi Egyetem könyvtárában

Életkép Botka László városából: két arab származású hallgató szólalkozott össze az egyetemi könyvtárban, az egyik fél kést rántott.

„Két hallgató szólalkozott össze szombat este a TIK-ben, melynek következtében az egyik fiatal késsel megsebesítette társát. Úgy tudni, szerelmi féltékenység vezetett majdnem tragédiához”

– írja a Délmagyar.hu.

Egy embert megsebesített, többet pedig késsel fenyegetett egy férfi szombaton este a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központban (TIK) – erősítette meg a Délmagyar információit a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság. Azt írták, hogy a támadó összeveszett a körülötte lévőkkel. A sértettet a kezén sebesítette meg, ő nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett. A Szegedi Rendőrkapitányságon felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt indult büntetőeljárás. A gyanúsítottat a rendőrök őrizetbe vették és kérték letartóztatását.

Egy kis ízelítő az arab „kultúrából”:

Az esetet követően a Délmagyarország újságírói megkérdezték a TIK-ben és környékén tanuló egyetemistákat, hogy hallottak-e az esetről. A Délmagyar kérdéseire a 21 éves Viktor elmondta, csoporttársaitól úgy tudja, hogy két arab fiú szólalkozott össze, majd az egyik féltékenységből késsel megsebesítette a másikat. A 23 éves Dóra is hasonló beszámolót kapott barátaitól, az ő értesülései szerint a késelő a társa kezét sebesítette meg. A vegyésztan hallgató lány szerint megdöbbentő, hogy csaknem tragédiához vezetett a féltékenység.

A Szegedi Tudományegyetem azt a tájékoztatást adta, hogy szombat este fél nyolc körül a TIK harmadik emeletén szóváltás és dulakodás alakult ki két hallgató között, amely során egy kisebb vágóeszköz is előkerült. Az SZTE biztonsági szolgálat munkatársai azonnal a helyszínre értek, ahol a feltételezett tettest a földszintre kísérték és átadták az időközben kiérkező rendőröknek. A sértett a kéztenyerén sérült, elsősegélyben részesítették a biztonsági szolgálat munkatársai. Az SZTE biztonsági szolgálat, a diszpécser szolgálat, illetve a rendőrség és mentők hatékony együttműködésnek köszönhetően szakszerűen és gyorsan sikerült a kialakult incidenst kezelni – áll az egyetem Délmagyarországhoz eljuttatott közleményében.

Az egyetem rektora hétfőn kérte a jogi, igazgatási és humánpolitikai főigazgatót, a fegyelmi eljárás elindításához szükséges előkészületek megtételére. A fegyelmi eljárás megindításához szükséges információkat megkérték a rendőrségtől.

Az eredeti cikk itt olvasható el.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

„Tartson ki!” – Szimpátiatüntetést tartottak vasárnap a Sándor-palotánál

cs3-szerkeszto

Kongatják a vészharangot a szakmai szervezetek: súlyos gazdasági válságot okozhat a Tisza-kormány döntése

cs3-szerkeszto

Máris komoly következménye lett Magyar Péterék kordonbontásának, megsérült egy német turista a karmelitánál

cs3-szerkeszto

Csurrant-cseppent: Majka 140 milliós osztalékot vett ki a cégéből

cs3-szerkeszto

A Szegedet legyőzve 30. alkalommal bajnok a Veszprém

cs3-szerkeszto

Magyar Péter erőszakos fellépésével éppen diktatúrát épít – és nem jogállamot, nem demokráciát

cs3-szerkeszto

Sulyok Tamás hivatalosan is bejelentette, hogy nem mond le! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Politico: Semmilyen megállapodás nem született az uniós források kifizetéséről

cs3-szerkeszto

A Családi büszkeség menetével válaszol a Pride-ra a Mi Hazánk

cs3-szerkeszto