Belföld

Izraeli-iráni háború – Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát – írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán a Védelmi Tanács ülése után vasárnap este.

A poszthoz feltöltött videóban Orbán Viktor elmondta: a Védelmi Tanács ülését azért hívta össze, mert az iráni-izraeli háború tegnap este egy új szakaszába lépett az amerikai bombázásokkal.

A konfliktus bár földrajzilag messze van tőlünk, mégis három veszélyt hoz elénk, három veszéllyel szembe kell néznünk: először is a terrorfenyegetettséggel – fogalmazott a kormányfő. Orbán Viktor hangsúlyozta: megvédtük magunkat a migrációtól, ezért mi nem vagyunk bevándorlóország, így most a terrorfenyegetettséggel szemben is tudunk majd eredményesen védekezni.

“Figyelnünk kell a migrációs nyomásra: minden közel-keleti konfliktus után megnövekszik a nyomás a déli határainkon, a belügyminiszternek erre figyelnie kell, erre ma utasítottam is”

– jelentette ki a kormányfő.

Orbán Viktor közölte, hogy szembe kell néznünk az energiahordozók árának további emelkedésével, “ez egy komoly veszély, ezért most le kell venni Brüsszelben az orosz energia tilalmára vonatkozó szabályozásokat, illetve tilalmakat. Épp elég baj nekünk az iráni-izraeli háború energiahordozókra gyakorolt negatív hatása” – mondta a miniszterelnök.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Minden évben több a beköltöző, a baloldal mégis a kivándorlókkal riogat

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani

cs3-szerkeszto

Magyarországot is elérték a háború hatásai: emelkedik az üzemanyag ára

cs3-szerkeszto

Moderari: a TISZA párt már nem csak a képviselőjelöltek ellen folytat erőszakos lejárató kampányt, hanem az egyszerű választópolgárok ellen is

cs3-szerkeszto

Szabó István: Magyarország energiabiztonsága nem képezheti vita tárgyát!

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: ha lesz olcsó energia, akkor talpon marad az európai autóipar

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor nyílt levelet írt Zelenszkijnek: azonnali lépést követel a Barátság kőolajvezeték ügyében

cs3-szerkeszto

Rendkívüli bejelentés: elrendelték a magyarországi kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Egy újabb álhír megcáfolva: nem halt meg a volt SzVsz vezető!

cs3-szerkeszto