Térség

Csongrád-Csanád vármegyében is megszűntek a madárinfluenza miatti megfigyelési körzetek

Egy hónapja nem állapított meg újabb madárinfluenza-megbetegedést a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma, így a hatóság feloldotta a kitörések körül felállított megfigyelési körzeteket, a főállatorvos visszavonta a baromfik kötelező zártan tartását is.

A hatóság szombat reggeli tájékoztatása szerint Csongrád-Csanád- és 4 másik vármegyét érintő megfigyelési körzet területén május 6-a óta nem állapítottak meg újabb magas patogenitású madárinfluenza-kitörést. A kedvező eredmény alapján, valamint az egyéb hatósági intézkedések – egyebek mellett fertőtlenítési munkálatok – lezárásával a korlátozott körzeteket feloldották.

Közölték továbbá, hogy az országos főállatorvos visszavonta a baromfik kötelező zártan tartását előíró határozatát. A napokban, június 5-étől pedig új betelepítési és újratelepítési eljárásrend lépett életbe, amelynek előírásait az érintett telepek benépesítéséhez már alkalmazni kell.

A Nébih ugyanakkor felhívja az állattartók figyelmét, hogy a madárinfluenza veszélye folyamatosan fennáll, ezért a járványvédelmi intézkedések betartása kiemelten fontos.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Összefogott a térség: tanszereket és óvodai ágyneműket gyűjtenek a rászoruló gyermekeknek

cs3-szerkeszto

A vármegyénkben prostituáltakat futtató nő ellen indult eljárás

cs3-szerkeszto

Megérkeztek az első feladatok Bárkányi Bencének, evés-ivás után jöhet(ne) a munka is

cs3-szerkeszto

Narancs riasztás vasárnapra: heves zivatarok csaphatnak le Szentes, Csongrád és Kistelek környékére

cs3-szerkeszto

Bárkányi Bence köbméterben méri az ingatlanjai méretét

cs3-szerkeszto

Baranyi László: Bármely folyó árad is, az árhullám bizonyos idő után levonul!

cs3-szerkeszto

Igazi strandidő jön: közel 30 fok és napsütés vár ránk a pünkösdi hétvégén

cs3-szerkeszto

Segítsünk egy beteg kisfiún és családján!

cs3-szerkeszto

Halálos baleset történt Szegeden

cs3-szerkeszto