Sport

Eldőlt, ki ellen játssza sorsdöntő meccsét a magyar válogatott

A Nemzetek Ligája A divíziójában való szereplésről döntő osztályozó odavágója lesz a nemzeti együttes ezredik hivatalos mérkőzése. 

Kisorsolták a labdarúgó Nemzetek Ligája 2024–2025-ös idényének rájátszásában és az osztályozókon szereplő válogatottak párosításait. A döntés a magyar nemzeti együttest is érinti, hiszen Marco Rossi csapata a 3. helyen végzett az A divízió 2. csoportjában a német és a holland válogatott mögött, ezért a versenysorozat új szabályrendszere szerint nem marad bent automatikusan az első ligában, hanem egy két mérkőzésből álló osztályozót kell megynernie a B divízió egyik csoportjának 2. helyezettje ellen. 

A magyar labdarúgó-válogatott Törökország nemzeti csapatával találkozik majd az osztályozón, amelyet márciusban rendeznek majd.  

A mieink az első mérkőzésen 2025. március 20-án idegenben lépnek majd pályára, a visszavágót három nappal később a Puskás Arénában jásszuk majd. Érdekesség, hogy a Nemzetek Ligája A divízióban való bennmaradásért vívott osztályozó első meccse a magyar férfi labdarúgó-válogatott történetének ezredik hivatalos mérkőzése lesz. 

Nézzük, mit lehet tudni leendő ellenfelünkről!

Törökország

  • aktuális (2024. október 24.) helyezés a FIFA világranglistáján: 26.
  • szövetségi kapitány: Vincenzo Montella (olasz, 2023. szeptember 21. óta)
  • csapatkapitány: Kaan Ayhan (Galatasaray) 
  • keretérték: 286,7 millió euró
  • legértékesebb játékosok: Arda Güler (Real Madrid, 45 millió euró), Kenan Yildiz (Juventus, 40 millió euró)

A török csapat eredményeiből is látszik, hogy bár fantasztikus teljesítményekre képes, erős együttesről van szó, nem mindig kellőképpen stabilak. Az egykori olasz válogatott labdarúgó Vincenzo Montella érkezésével jó úton indult el a Kenan Yildiz és Arda Güler személyében két óriási ifjú tehetséggel megáldott együttes. Idegenben, de a Németországban élő törökök buzdításával bizonyos értelemben hazai közönség előtt 3–2-re verték meg Julian Nagelsmann még formálódó német válogatottját – ez ma aligha sikerülne nekik –, majd tavasszal tőlünk csak 1–0-ra, az osztrákoktól viszont 6–1-re kaptak ki, az olaszokkal pedig idegenben játszottak egy gól nélküli döntetlent. Igaz, ezek a felkészülési mérkőzések voltak, tétmeccseken kevésbé ingadozó a teljesítményük. Az Európa-bajnokságon például visszavágtak az osztrákoknak, nyertek ellenük 2–1-re. A portugáloktól 3–0-s vereséget szenvedtek, de legyőzték a cseheket, majd csak 2–1-re kaptak ki a hollandoktól. Az Eb-negyeddöntő elérése jelzi, hogy valóban nagyon erős csapatról van szó, amelynek azonban főként a védekezésben vannak hiányosságai. A Nemzetek Ligájában vegyes a kép, hiszen Wales ellen két gól nélküli döntetlent játszottak, Montenegró ellen egyszer nyertek, egyszer kikaptak, Izland ellen pedig oda-vissza nyertek – összesen 7 gólt szerezve. A tavaszi felkészülési meccs alapján amennyiben jó napot fog ki ellenük Marco Rossi együttese, stabil védekezéssel lehet esélyünk. 



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

A Szentesi Vízilabda Klub visszautasítja a gyűlöletkeltő vádakat

cs3-szerkeszto

Fiatal tehetségek léptek pályára a Csongrádi Tiszavirág Sport Club első tornáján

cs3-szerkeszto

Lezajlott a Labdarúgó Diákolimpia tavaszi fordulója Csongrádon

cs3-szerkeszto

Barátságból indult az idén 25 éves Csongrádi Tiszapart Sport Egyesület

cs3-szerkeszto

Tbilisziben döntött országos csúcsokat a szentesi Sztanó György

cs3-szerkeszto

Remekeltek a szentesi úszók: 23 versenyző, 33 érem és előkelő 4. hely az éremtáblán a Tavaszváró Nemzetközi Úszóversenyen

cs3-szerkeszto

Világkupára hangolva: közel 200 lövő mérte fel tudását a Jerringen

cs3-szerkeszto

Rekordszámú induló a Megyei Sakk Diákolimpián – Kisteleken csaptak össze a fiatal tehetségek

cs3-szerkeszto

Havas kaland és közösségi élmény – Sítáborban jártak a szentesi diákok

cs3-szerkeszto