Belföld Kék Hírek

Prostitúcióra kényszerítés miatt indult eljárás két hódmezővásárhelyi testvér és az anyjuk ellen

Nőket, köztük egy kiskorú lányt prostitúcióra kényszerítő hódmezővásárhelyi család három tagja ellen indult eljárás – közölte a rendőrség csütörtökön a honlapján.

    A gyanú szerint a testvérpár és anyjuk 2016 és 2019 között öt nőt erőszakkal és fenyegetéssel arra kényszerített, hogy szexuális szolgáltatásokat nyújtsanak férfiaknak, majd az ezért kapott pénzt elvették tőlük és saját megélhetésükre fordították. A szexuális kizsákmányolásból a család az évek alatt csaknem 20 millió forintot keresett.
    A fiatal nőkkel általában a trió idősebb férfi tagja vette fel a kapcsolatot. Közösségi oldalon keresztül ismerkedett meg a korábban már prostituáltként dolgozó lányokkal, majd szerelmi viszonyt alakított ki velük. Rávette őket, hogy pénzért árulják testüket, és azzal hitegette őket, hogyha ezt megteszik, akkor lesz elég pénzük, és házat meg kocsit tudnak venni.
    Többször előfordult, hogy a férfi megalázta és bántalmazta a lányokat, de olyan eset is volt, amikor éheztette vagy kábítószerrel bódította el őket. Telefonjukat is elvette tőlük, hogy senkivel ne tudjanak beszélni.
    A férfi édesanyja, illetve az elkövetéskor még fiatalkorú fivére általában a szexuális hirdetések regisztrációját és kezelését végezte, valamint a lányok szállítása volt a feladatuk.
    A gyanúsítottakat szerdán fogták el, majd átkutatták két hódmezővásárhelyi és egy sándorfalvi lakásukat, ahol bizonyítékokat, valamint több millió forint értékben aranyékszert, használati cikkeket, készpénzt foglaltak le.
    A Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség a kizsákmányolás céljából, erőszakkal elkövetett emberkereskedelem bűntette és kitartottság bűntette miatt indult eljárásban indítványozta mindhárom gyanúsított letartóztatását – tájékoztatta Szanka Ferenc, a főügyészség szóvivője az MTI-t.

MTI

Fotó: police.hu



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Késő nyáriasan meleg, de szeles idő várható a nemzeti ünnepen

cs3-szerkeszto

Szabó István: Megmutatjuk a Világnak, hogy Magyarországon az emberek a béke mellett állnak! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Optimista fordulat a gazdaságban: derűlátás jellemzi a magyarokat

cs3-szerkeszto

Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően

cs3-szerkeszto

Kiszivároghatott a budapesti békecsúcs lehetséges időpontja – Moszkva reagált

cs3-szerkeszto

Magyarország újabb kutatóűrhajóst küld a Nemzetközi Űrállomásra

cs3-szerkeszto

Magyarországnak szabadnak kell maradnia

admin

Tűz a MOL finomítójában, az üzemanyag-ellátás biztosított

admin

A teljesítményarányos bérezéssel már 6000 tanár keresete emelkedett egymillió forint fölé

admin