Csongrád

Unokázós csaló Csongrádon!

Csongrádon 2020. augusztusában egy 90 éves idős nő esett áldozatául unokázós csalóknak. Az idős hölgyet napközben felhívta egy ismeretlen férfi, aki magát az idős személy unokájának kiadva, arra hivatkozással, hogy Csongrád, Fő utcán balesetet és személyi sérülést okozott, a szépkorú sértettől 1.000.000-Ft körüli pénzösszeget csalt ki. A büntetőeljárás a Csongrádi Rendőrkapitányságon folyamatban van.

Annak érdekében, hogy ne váljanak csalók áldozatává, javasoljuk fogadják meg és tartsák be ezzel kapcsolatos tanácsainkat:

  • Ne bízzon meg váratlanul jelentkező idegenekben, akár telefonon, akár személyesen keresik meg Önt!
  • Haladéktalanul vegye fel a kapcsolatot a megnevezett unokával vagy hozzátartozóval, hogy ellenőrizni tudja a hívás valódiságát! 
  • Idegennek családjáról, lakcíméről, személyes adatairól ne adjon ki semmilyen információt!
  • Amennyiben idegen személy jelentkezne a telefonhívással kapcsolatban, figyelje meg külső jegyeit, ruházatát, ha van,a  gépjármű típusát, színét, rendszámát!  
  • Haladéktalanul értesítse a rendőrséget bűncselekmény gyanúja esetén a  112-es segélyhívószámon!

A csalóknak a koronavírus járványhelyzet kialakulása újabb telefonos csalásra adott lehetőséget, ezért kérjük, legyenek nagyon óvatosak! Az újonnan megjelenő elkövetési magatartások a következők lehetnek:

  • Különböző segélyszervezetekre esetleg önkormányzatokra hivatkozással a koronavírustól megvédő gyógyszereket tudnak biztosítani.
  • A koronavírus járványra hivatkozással kis összegekért házuk, lakásuk fertőtlenítését ajánlják fel.
  • Többnyire éjszakai telefonhívásnál arra hivatkoznak, hogy hozzátartozójuk koronavírussal fertőződött meg, lélegeztető gépen van és csak anyagi segítséggel tudják megmenteni az életét.
  • Telefonon a koronavírus során  használatos eszközök (maszkok, gumikesztyűk, kézfertőtlenítők, fertőtlenítők) kis pénzért történő beszerzését, szállítását ajánlják fel. 

Vigyázzanak értékeikre, ne adjanak esélyt a bűnözőknek!

Életük munkáját ne adják csalóknak!

Forrás: Csongrádi Rendőrkapitányság



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Úton vannak Csongrádra, Szentesre, Kistelekre és a térségbe a gólyák Afrikából

cs3-szerkeszto

Csongrádi tagja is volt a drogterjesztő hálózatnak, amit lekapcsoltak a békéscsabai rendőrök + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Komlósiné Rácz Nikolett: Szeretném, ha a 2026-os év az áttörések éve lenne

cs3-szerkeszto

Kiábrándult csongrádi tiszás: Az elmúlt időszak történései azt igazolják, hogy a Tisza egy felülről (bolsevik mintára) szervezett tekintélyelvű párt! 

cs3-szerkeszto

Négy autó ütközött össze Szentes és Csongrád között – FÉLPÁLYÁS ÚTZÁR!

cs3-szerkeszto

Malik László: tevékeny, aktív évet várok 2026-tól

cs3-szerkeszto

Újabb szakaszába lépett Csongrádon a közvilágítás korszerűsítése

cs3-szerkeszto

Itt az influenza: kötelező maszkviselést vezettek be több intézményben Csongrádon

cs3-szerkeszto

Nagy István: újabb ötmilliárd forintot fordítanak az agrárszakképzési centrumok fejlesztésére

cs3-szerkeszto