Csongrád

Újra segítenek az önkéntesek Csongrádon

A koronavírus miatt kialakult helyzetben Csongrádon is megmozdultak az önkéntesek, akik az idősek, mozgáskorlátozottak és a fogyatékkal élők hétköznapjaiban segítettek. Az önkéntes csapat péntektől újra összeállt és tovább folytatja a munkát a városban.

Az önkéntes csoport vezetője Rácz Nikolett a közösségi oldalán hívta fel a csongrádi és bokrosi lakosok figyelmét, hogy ha valaki a környezetében tud olyan emberről, akinek segítségre van szüksége, vagy maga is segítségre szorul a bevásárlásban, postai ügyintézésben, gyógyszerkiváltásban keresse bátran őket. A csoport tagjai hivatalos kitűzővel rendelkeznek, amelyet Csongrád város polgármestere ellenjegyzett, ezzel tudják igazolni magukat.

A rendszer ugyanúgy működik, mint a koronavírus első hullámakor: a +36-30/368-8624-es telefonszámon várják az önkéntesek és az idősek, segítségre szorulók hívásait.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Felmentett a bíróság egy 2009-es csongrádi gyilkosság elkövetésével vádolt férfit

cs3-szerkeszto

Sikerrel szerepeltek a csongrádi diákok a X. Bázisiskolai Faipari Szakmai Versenyen

cs3-szerkeszto

Diákok készítették az idei advent kedvenceit: őrbódé és játszóházikó díszíti Csongrád főterét

cs3-szerkeszto

„Rajtunk múlik… és tesszük is” – könyvbemutatóval zárta 40 éves pályafutását Kádár Kata

cs3-szerkeszto

Szívből jövő kedvesség: újra vár a Mikulás-ház Csongrádon

cs3-szerkeszto

Csongrád óvónénijei évek óta varázsolnak karácsonyi csodát az önkormányzat épületébe

cs3-szerkeszto

Összefogásból született meg Csongrád első horgolt karácsonyfája

cs3-szerkeszto

Magyar Tamás öt éve teszi szebbé a csongrádi gyerekek ünnepeit

cs3-szerkeszto

Magyar Péter ezt is elintézte: Kapuvár és Csongrád egy választókerület, és naná, hogy csongrádi a jelöltjük

cs3-szerkeszto