Térség

Elindult a vármegyei munkaműhely – fókuszban a mezőgazdasági tüzek megelőzése

A Csongrád-Csanád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság az AXIÁL Kft-vel és az Alföldi Agrárszakképzési Centrummal együttműködésben hivatalosan is elindította a katasztrófavédelmi munkaműhelyt. A közös kezdeményezés célja, hogy hatékonyabbá tegye a mezőgazdasági tüzek megelőzését – ezek száma ugyanis évről évre növekszik, komoly károkat okozva a gazdáknak és a környezetnek egyaránt.

A szakmai egyeztetésen részt vett Rókus Imre tűzoltó ezredes, igazgató, Ménesi Zoltán tűzoltó alezredes, a szentesi katasztrófavédelmi kirendeltség vezetője, valamint Galiba Gábor tűzoltó alezredes, tűzoltósági főfelügyelő. Az Alföldi Agrárszakképzési Centrum részéről Vári László kancellár képviseli a szakmai partnert, míg az AXIÁL Kft. oldaláról Rittgasszer Péter szervizüzletág-igazgatóhelyettes és Gönye Richárd szervizmérnök vesz részt a munkában.

A munkaműhely legfontosabb célkitűzése a megelőzés mellett egy átfogó, írásos és videós oktatóanyag elkészítése, valamint közös gyakorlatok és bemutatók megszervezése. Az ezek során szerzett tapasztalatokat a szakemberek a gazdálkodók, a mezőgazdasági gépeken dolgozók és a tanulók számára is elérhetővé teszik, ezzel is erősítve a tűzmegelőzési ismereteket.

A műszaki, agrár- és tűzvédelmi szakemberek közös tudására építve egy tanulmánykötet és előadássorozat is készül, emellett az Alföldi Agrárszakképzési Centrum és a Csongrád-Csanád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vizsgálja annak lehetőségét is, hogy az ifjúsági tűzoltó alaptanfolyam szakkör formájában beépüljön a képzési programba. A jövőben közös gyakorlatok és bemutatók megszervezése is szerepel a tervek között, amelyek tovább erősítik az együttműködést és a fiatalok tűzvédelmi szemléletformálását.

Fotók: Molnár Krisztina/CSCSVMKI 



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Értesítést kapnak, akik szabálytalanul helyezik ki a kommunális kukát

cs3-szerkeszto

„Tiszta fej, valódi élet” címmel drogprevenciós dalszerző pályázatot hirdetett a rendőrség fiataloknak

cs3-szerkeszto

Automata politikai hívások miatt háborognak a választók Szentesen és környékén

cs3-szerkeszto

Szentesi, csongrádi, kisteleki és a kistelepüléseken élők adatai is kiszivárogtak a Tisza applikációból

cs3-szerkeszto

Ha az ég egyetlen napra megnyílna 

cs3-szerkeszto

Mától Csongrád-Csanádban is megszűnt a tűzgyújtási tilalom

cs3-szerkeszto

Földrengés rázta meg Csongrád és Szentes térségét + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

A környező települések dobják össze Szentesnek a fejlesztési forrásokat + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

A nagy avardilemma: elégessük vagy komposztáljuk?