Csongrád

A vértanúkra emlékeznek Csongrádon, útlezárásra kell készülni!

Csongrád Városi Önkormányzata idén is méltó módon hajt fejet az 1849. október 6-án kivégzett aradi vértanúk emléke előtt. A megemlékezésre 2025. október 6-án, hétfőn 18 órakor kerül sor a Batsányi János Gimnázium épülete előtt, ahol a város lakói együtt róhatják le tiszteletüket a nemzeti hősök előtt.

Az ünnepi alkalom a hagyományokhoz hűen emelkedett hangulatban zajlik majd, ahol közös főhajtás idézi fel a szabadságharc vértanúinak bátorságát és hazaszeretetét. A megemlékezést követően a résztvevők közösen helyezhetik el a koszorúkat a hősök emlékére.

A rendezvény idejére – a forgalom biztonsága érdekében – ideiglenes útlezárások lesznek 17:40 és 19:15 között a Gróf Andrássy utca – Zöldkert utca, a Gróf Apponyi utca – Galamb utca kereszteződésében, valamint a Szent György utca, Iskola utca és Kossuth tér környékén.

Amennyiben az időjárás kedvezőtlenre fordul, a megemlékezés a Régi Galéria épületében (Csongrád, Kossuth tér 7.) kerül megtartásra.

A város vezetése tisztelettel vár minden csongrádi lakost, hogy közösen emlékezzenek azokra, akik életüket adták a magyar szabadságért és hazáért.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Ambrózia-díjat kapott Vass Mónika, a csongrádi Kisréti Otthon vezetője, aki a szeretetből épített otthont

cs3-szerkeszto

Katonai élményekkel gazdagodtak a csongrái Sághy-technikum diákjai Szarvason

cs3-szerkeszto

Autófeltörő portyázott Szentesen és Csongrádon

cs3-szerkeszto

Ízek, illatok, hagyományok – Csongrádon ismét megrendezik az Őszi Újbor Mustrát

cs3-szerkeszto

Forrásszerzési aktualitások Csongrádon – díjátadással zárult a kamara rendezvénye

cs3-szerkeszto

Az üvegbetontól a borászatig – különleges előadás Losonczi Árontól Csongrádon

cs3-szerkeszto

Díszoklevelet kapott Deák József és a csongrádi Környezet- és Természetvédők Egyesülete

cs3-szerkeszto

Automata politikai hívások miatt háborognak a választók Szentesen és környékén

cs3-szerkeszto

Szentesi, csongrádi és kisteleki munkatársak is az „Év Kormánytisztviselője” díjazottak között

cs3-szerkeszto