Csongrád Kék Hírek

Segítségnyújtás nélkül hagyta magára az elütött kerékpárost Csongrádon – vádat emelt az ügyészség

A Szegedi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki egy Csongrádon történt közlekedési balesetet követően anélkül távozott a helyszínről, hogy segítséget nyújtott volna a sérültnek.

A vádirat szerint a férfi 2025 tavaszán vezetői engedély nélkül vezette személyautóját Csongrádon. Előbb megelőzte az úttesten szabályosan közlekedő biciklist, majd leparkolt, és a jármű ajtaját nyitás közben rányitotta a kerékpárosra. A sértett az ütközést követően elesett, könnyebb sérüléseket szenvedett, ám a férfi ahelyett, hogy segítséget nyújtott volna, magára hagyta a földön fekvő embert és elhajtott.

Az ügyészség a vádlottat segítségnyújtás elmulasztásának bűntettével vádolja. A vádiratban a vádhatóság beismerés és tárgyalásról történő lemondás esetére 1 év 8 hónap, 4 évre felfüggesztett börtönbüntetés, valamint 5 év járművezetéstől eltiltás kiszabását javasolja.

A férfi bűnösségéről a Csongrádi Járásbíróság fog dönteni. A nyomozás során készült helyszíni fényképeket a rendőrség bocsátotta a hatóság rendelkezésére.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

A tetejére borult egy autó Csongrád közelében, teljes útzár mellett mentenek

cs3-szerkeszto

Milliókat csaltak ki idősektől Szentes környékén – újra támadnak az „unokázós” csalók

cs3-szerkeszto

Hatalmas mérföldkőhöz érkezett a Csongrádi Gyógyfürdő és Uszoda fejlesztése

cs3-szerkeszto

Lebukott a csongrádi drogdíler: kiskorúnak adott el kábítószert

cs3-szerkeszto

Országos mezőnyben is helyt álltak a csongrádi Kis-Tisza Vízi-Sport Egyesület fiataljai

cs3-szerkeszto

Eltűnt egy szentesi fiatal – segíts te is megtalálni!

cs3-szerkeszto

A szaunák is bezárnak: energiatakarékossági intézkedéseket vezetett be a Csongrádi Gyógyfürdő

cs3-szerkeszto

Lefeszítette a lakatot, ellopta a kerékpárt – a rendőrök elfogták a visszaeső szentesi férfit

cs3-szerkeszto

Makk Marci Egészség- és Sportnap várja az érdeklődőket Csongrádon

cs3-szerkeszto