Csongrád

Jön Csongrád legnagyobb fesztiválja, változik a forgalom is!

A Körös-Toroki Napok (KTN) megrendezése miatt július 31-én (csütörtök) 8.00 órától augusztus 4-én (hétfő) 10.00 óráig jelentős forgalmi rendváltozásokra és parkolási szabályozásokra kell számítani Csongrádon, különösen a Körös-toroki üdülőterület környékén.

Egyirányúsítások, forgalomirányítás

A Hársfa utcától a Bökény-alj utcáig egyirányúsítás lép életbe a Baross Gábor utcáig (Tisza védtöltésig). A Körös-torok irányába a forgalom kétirányú marad, ugyanakkor a szennyvíztelepnél fényjelző készülék szabályozza a belépést a rendezvény ideje alatt.

A Baross Gábor rakparton az Öregvár utca irányába haladva egyirányúsított forgalom lesz érvényben egészen a Molnár fagyizóig. Onnan a város irányába ismét kétirányú a forgalom. A fagyizó közelében „Behajtani tilos” tábla kerül kihelyezésre, az autósoknak itt jobbra kell fordulni, vagy a buszfordulóban megfordulni.

A Bökény-alj utcán közlekedőknek a „Kötelező haladási irány” tábla alapján csak a Körös-torok irányába lesz lehetőségük továbbhaladni. A csatlakozó utcákból balra nem lehet majd behajtani a Bökény-alj utcára, ezekből csak balra, a torok irányába szabad továbbhajtani.

Parkolás: csak kijelölt helyeken!

A szervezők kérik, hogy aki teheti, gyalogosan vagy kerékpárral közelítse meg a rendezvényt, mivel jelentős forgalomnövekedésre lehet számítani, főként az esti koncertek és programok idején.

Több parkolóhely kerül kijelölésre, ahol parkolóőrök segítik az érkezők irányítását. A parkolás kizárólag ezeken a kijelölt területeken engedélyezett. A parkolás napi díja – a korábbi évekhez hasonlóan – 1500 forint lesz, péntek reggel 6 órától kezdődően.

Kérik a közlekedők türelmét, és hogy fokozottan figyeljék a kihelyezett táblákat, jelzéseket! A Körös-Toroki Napok zavartalan lebonyolítása és a látogatók biztonsága érdekében a hatóságok fokozott ellenőrzésekre is számítanak.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

A Czibulya Családi Pékség angyali kalácsa az advent jegyében

cs3-szerkeszto

Az InterPici karácsonyi ajándéka hét csongrádi családnak

cs3-szerkeszto

A szentesi és csongrádi járásban is optikai hálózatfejlesztésbe kezd a 2Connect

cs3-szerkeszto

Ünnepi hangulatban zárta az évet a csongrádi képviselő-testület + GALÉRIA!

cs3-szerkeszto

Átadták az “Év családja” díjakat Csongrádon

cs3-szerkeszto

Adventi időszakban is színpadon a Csongrádi Színtársulat

cs3-szerkeszto

Óvodákat újítanak meg Csongrádon

cs3-szerkeszto

Szabó István: befogadó játszótér épül Csongrádon

cs3-szerkeszto

Szilveszter Csongrádon: már 14. alkalommal buliznak az Ifjúsági Házban

cs3-szerkeszto