Belföld

Nem távozik a kánikula: másodfokú hőségriasztás lép életbe hétfőtől

Még szinte véget sem ért az idei nyár első hőséghulláma, itt a következő: Másodfokú hőségriasztást rendel el a HungaroMet Zrt. előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos Magyarország teljes területére hétfő 0 órától július 4., péntek 24 óráig – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) pénteken az MTI-vel.

Azt írták: a jövő hét első felében ismét tartós hőségre kell számítani, különösen a városias környezetben, ahol az épített burkolatok és épületek napközben felmelegszenek, éjszaka pedig nehezen hűlnek le. A nagy meleg nemcsak fizikailag, hanem mentálisan is megterhelő: romlik a koncentráció, nő a reakcióidő, kevesebb a türelem, amely a közlekedésben is komoly kockázatot jelent – írták.

Hozzátették: a hőség különösen veszélyes a kisgyermekekre, az idősekre, a várandósokra, a szív- és érrendszeri betegek számára. 

Kiemelten fontos a folyamatos folyadékpótlás, valamint a test hűtése akár vízpermettel, nedves kendővel, langyos zuhannyal vagy lábfürdővel, már néhány perc is segíthet enyhíteni a szervezet hőterhelését

– jegyezték meg.

Felhívták a figyelmet, a melegben tárolt élelmiszerek, különösen az állati eredetűek gyorsabban romlanak, ezért azt tanácsolták, ne hagyjuk a bevásárlás után sokáig a csomagtartóban az élelmiszereket, és kerüljük a több napos maradékételek fogyasztását.

A közlekedőket türelemre intették, és mint írták, a hőségben az emberek ingerlékenyebbek, figyelmetlenebbek. A járműveket parkolás után mindig ellenőrizzük, hogy nem maradt bennük gyermek, állat vagy hőre érzékeny eszköz! Kutyát se sétáltassunk betonon, aszfalton, mert az akár 60-70 Celsius-fokra is felmelegedhet, égési sérülést okozva az állatok mancsán! – írták.

Hozzátették:

a nagy hőségben csökkenhet a kémény huzathatása, így ahol nyílt égésterű vízmelegítőt használnak, szén-monoxid keletkezhet.

Azt írták, a hőségriasztás ideje alatt lehetőleg senki se gyújtson tüzet a szabadban. A saját kertjében mindenki grillezhet, bográcsozhat, de azt javasolják, egy pillanatra se hagyják felügyelet nélkül a tüzet. 

Közölték azt is, a héten 36 helyre riasztották a tűzoltókat szén-monoxid miatt. Hétfőtől péntekig 395 szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat, amely között hatvanhektáros is volt. A héten leégett terület nagysága 8,7 millió négyzetméter.

Jelezték: a friss riasztásokról a VÉSZ applikáció valós idejű értesítéseket küld, ezért érdemes letölteni, hogy időben felkészülhessünk az extrém időjárási helyzetekre.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Perlaky-Papp József: Annyit elárult a vita, hogy a Tisza továbbra sem tesz kísérletet a kormányzóképességének bizonyítására

cs3_szerk2

Takács Péter: a Tisza Párt egészségügy elleni propagandája nem fog eredményre vezetni

cs3_szerk2

Kapu Tiborék csatlakoztak a Nemzetközi Űrállomás legénységéhez + VIDEÓ!

cs3_szerk2

ÉLŐ VIDEÓN követhető, ahogy Kapu Tibor és az Ax-4 legénysége megérkezik a Nemzetközi Űrállomásra

cs3_szerk2

Rétvári Bence: jövőre 3919 milliárd forint jut az egészségügyre

cs3_szerk2

Csintalan Sándor: Az egészségügyi államtitkár felmosta a padlót Kulja Andrással

cs3_szerk2

Bencsik Gábor: Az ilyen vitákból válna világossá, milyen mérhetetlenül üres, demagóg, felületes, hazug az egész Magyar Péter-párt

cs3_szerk2

Dúró Dóra: Magyar Péter semmi mást nem akar elérni, mint hogy a választópolgárok azt higgyék, a Tisza Párt egy minden irányból befogadó, mindent átfogó „néppárt”, holott ez egyáltalán nincs így

cs3_szerk2

Ceglédi Zoltán Kulja András hétfői szerepléséről: „Ezt bármely random ellenzéki szereplő az egészségügyi bizottságból jobban lehozta volna!”

cs3_szerk2