Szentes

Évekig életveszélyesen üzemelt a szentesi színház, a polgármester és a jegyző lassan egy hete titkolózik

Szokásukhoz híven ismét titkolóznak, megkeresésünkre nem válaszolnak, elhallgatják a számukra kínos igazságot a város vezetői. Közben megannyi szentesi életét kockátatták éveken keresztül. 

Mint arról már beszámoltunk, hogy csak hajszál választotta el a bezárástól a Tóth József Színházat, miután fény derült egy komoly mulasztásra: a teljesen felújított épület évekig villámvédelem nélkül üzemelt. A hiba nem tegnap keletkezett, és nem is kicsi. Most pedig az adófizetők fizetik meg a szentesi önkormányzat újabb mutyiját bénázását. 

Véletlen mulasztás, vagy „spórolás”?

A 2019 és 2021 közötti átalakítás után a színház ünnepélyesen megnyílt, rendezvények sorát bonyolították le benne – a hivatalos átadás óta pedig szinte mindenki természetesnek vette, hogy minden rendben van az épülettel. Csakhogy kiderült: egy alapvető biztonsági rendszert – a villámhárító – „kifejeltettek” a projektből.

Most, hogy a hatóságok két alkalommal is figyelmeztették a fenntartó önkormányzatot a hiányosságra, az illetékesek sietve próbálják orvosolni a problémát. Több lakos is jelezte, hogy az elmúlt napokban munkálatokat végeztek a színházon – kiderült, végre nekiláttak a villámvédelem kiépítésének, amelyet valamilyen rejtélyes okból 2021-ben “elfelejtettek” befejezni.

Életveszélyben voltak a nézők

A legaggasztóbb mégis az, hogy a helyszín – ahol gyakran több száz ember fordul meg egyszerre – négy éven át működött úgy, hogy komoly kockázatnak tette ki a közönséget. Szakértők szerint villámcsapás esetén akár tűz is keletkezhetett volna, a testi épség veszélyeztetéséről nem is beszélve.

Kik a felelősök?

Mindez joggal veti fel a kérdést: ki engedélyezte az épület használatba vételét ilyen állapotban? Miért kellett hatósági felszólítás ahhoz, hogy a város lépjen? És miért mindig a helyiek pénztárcáját terheli az, amikor város vezetői hibáznak?

Ezt a blamát is megpróbálják eltitkolni a szentesiek elől

Lapunk hivatalos levelet küldött Szentes polgármesterének és jegyzőjének is, hogy megtudjuk, hogyan fordulhatott elő ez a súlyos mulasztás, illetve milyen következményekkel számolhat az önkormányzat. Válasz azonban eddig nem érkezett – a városvezetés egyelőre mélyen hallgat.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Cs3.hu Család, itt az ideje ismét segíteni! Eltűnt egy 28 éves szentesi férfi, a rendőrség a ti segítségeteket kéri!

cs3_szerk2

Vonat és kisbusz karambolozott Szentesen

cs3_szerk2

Nincs veszélyben a sürgősségi ellátás! – Az SZTE reagált az szentesi kórházat érintő internetes álhírekre

cs3_szerk2

Cserháti Gyula: a szakemberek minden erejükkel a hibák javításán dolgoznak!

cs3_szerk2

Ma is jöhet a piros riasztás: heves zivatarokkal támad kedd délután a vihar

cs3_szerk2

Öröm az ürömben: megúszták a gólyák a hétfői vihart Szentesen

cs3_szerk2

Nem vonták vissza a szentesi kórház műtőinek engedélyét

cs3_szerk2

Óriási vihar csapott le Szentes és Csongrád térségére

cs3_szerk2

Felcseperedtek a szentesi gólyák

cs3_szerk2